בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון נבחר ברוב מוחץ; ברק פורש  

שרון נבחר ברוב מוחץ; ברק פורש

 
 
חדשות נענע 

לאחר מנין 100% מהקלפיות: שרון - 62.5%; ברק - 37.4%. ברק הודיע על כוונתו להתפטר מראשות העבודה ומהכנסת. שרון קרא להקמת ממשלת אחדות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאת: מיכאל דורון

אריאל שרון נבחר לראשות הממשלה ברוב חסר תקדים בפוליטיקה הישראלית. הוא גבר על אהוד ברק בהפרש של כ-25% מכלל קולות המצביעים. לאחר המנין הסופי של כל הקלפיות התברר כי שרון קיבל 62.5% מן הקולות, לעומת 37.4% בלבד לברק. ניצחונו של שרון גדול בהרבה מזה שניבאו לו מדגמי הטלוויזיה. שני הערוצים דיווחו אמש בעשר בלילה על פער של 19% לטובת שרון. בחצות, כשעתיים לאחר שפורסמו המדגמים, נשא ברק את נאום ההפסד שלו בכינוס אוהדים בשפיים והודיע לתדהמת כל על כוונתו להתפטר מראשות המפלגה ומחברותו בכנסת מיד עם הרכבת הממשלה החדשה.
 
העם הצביע אי אמון בברק, על כך יש תמימות דעים מימין ומשמאל. השר שלמה בן-עמי אמר, שהעם החליט להעניק סיכוי לדרכו של אריאל שרון. יו"ר מרצ, יוסי שריד אמר כי ההצבעה היתה "ביטוי של אי אמון בהנהגתו של ברק". ההצבעה נגד ברק הייתה גם הצבעה ברגליים. לא רק גודל התבוסה היה חסר תקדים, כי אם גם שיעור ההשתתפות הנמוך. רק 62% הצביעו בבחירות. שיעור ההימנעות הגדול ביותר היה בקרב ערביי ישראל - כ-20% מכלל בעלי זכות הבחירה. קלפיות אחדות בכפרים בגליל, נותרו שוממות לחלוטין ביום הבחירות.

אריאל שרון קרא בנאום הניצחון שלו להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה ככל האפשר. הוא טילפן קודם לכן לברק והציע לו להצטרף לממשלת אחדות. ברק השיב לו בנאום התבוסה, ש"אחדות אינה יכולה להיות תחליף לדרך".

שרון הגיע אחר חצות לחגיגת הניצחון שערכו לו אלפי אוהדים ממפלגתו ופעילים ממפלגות שתמכו במועמדותו. הוא נאם נאום פייסני שכתב עם הפרסומאי ראובן אדלר, שליווה אותו במערכת הבחירות. שרון דיבר על מחויבותו לשלום ולביטחון והבטיח לשמור על שלמות ירושלים כבירת ישראל.

על הבימה, לצדו, ישבו נציגי כל המפלגות שתמכו בו, והמועמדות להצטרף לממשלה בראשותו. כל הפרשנים הפוליטיים מעריכים שמעטפת החיבה והתמיכה בשרון יכולה להיות גם טבעת של חישוקים שתמנע ממנו להקים ממשלה רחבה - דבר העלול לקצר את ימיה של כל ממשלה שיקים שרון ולהביא לבחירות מוקדמות, אולי עוד השנה.

נציגים ממטה שרון וממפלגות הימין קראו בליל הניצחון לאחדות בעם, "לשים את המחלוקות מאחור" ולהתלכד סביב הנהגתו של שרון. ואולם אחרים מקרב הימין קראו לשרון שלא להקים ממשלה בכל מחיר ולשים קווים אדומים לשיתופה של מפלגת העבודה.

ח"כ אביגדור ליברמן שוב שאל דימוי היסטורי ממלחמת העולם השנייה, והגדיר את הבחירות ותוצאותיהן כ"קרב סטאלינגרד", ניצחון של הקו האחרון של מי שהתנגדו למדיניות הוויתורים והכניעה של אהוד ברק לפלסטינים.

הודעת ההתפטרות של ברק טרפה את הקלפים גם לאריאל שרון. מפלגת העבודה נכנסת מעתה לסחרור של אי-וודאות פוליטית ולמאבק של הירושה. במהלך היום (רביעי) כבר הודיעו אברהם בורג, עוזי ברעם ויוסי ביילין על כוונתם להתמודד על ראשות המפלגה. חיים רמון, שלמה בן-עמי ושמעון פרס עדיין לא הודיעו על כוונה כזו, ובמפלגה עדיין מחכים למוצא פיהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by