בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: אני נושא באחריות - ופורש  
 
 
חדשות נענע 

הודיע הערב על פרישתו מהכנסת מיד עם כינונה של ממשלה חדשה "אני נושא באחריות הכוללת לדרכה של ממשלתי ולמדיניותה ואני גאה בשתיהן", אמר. ישאר חבר פעיל במפלגת העבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, הודיע הערב כי הוא פורש מראשות מפלגת העבודה. בסוף נאום מרגש אמר ברק "אני נושא באחריות למהלך המדיני של ממשלתי ומאמין בחיוניותו מבחינה היסטורית . בכוונתי, לאחר כינונה של ממשלה חדשה, לפרוש מהכנסת ומתפקידי כיו"ר העבודה, אך להשאר כחבר מפלגת העבודה ומוסדותיה ולעזוב למשך זמן את העשיה הפוליטית והמדינית".

 
אחרי 41 שנים בשירות המדינה זה מגיע לנאוה ולי. אני לא אנתק את מחויבותי לדרך שהיצבתי ותוקפה כדרך הנכונה לטווח ארוך לישראל ועתידה. לכן ייתכן שבבוא העת גם נחזור כי דרכינו היא הדרך היחידה ודרך האמת - וסוף האמת לנצח".
 
את הודעתו זו אמר ברק לאחר שנשא נאום בו הדגיש את אמונו בדרך בה הנהיג את המדינה. "הפסדנו בקרב אבל ננצח במערכה" אמר ברק.

בנאומו אמר ברק : "הבוחר אמר את דברו ואני מכבד את דין ההכרעה הדמוקרטית. אני מבקש להעביר מכאן את תודתי להמוני האזרחים והאזרחיות שהעניקו לי את קולם. אני מוקיר את אמונם, הוא נסח בי כוח להתמיד ולהביט קדימה בשמם למענם ולמען עתיד ילדי מדינת ישראל.

"לפי זמן קצר טילפנתי לחבר הכנסת אריאל שרון ובירכתי אותו על בחירותו.

"הבטחתי לשרון כי עם כינונה של ממשלה חדשה בראשותו וקבלת אמון הכנסת יועבר השלטון בצורה מכובדת ומסודרת, בהתאם לחוק כנהוג בממשל דמוקרטי.

"חברים הפסדנו בקרב אבל ננצח במערכה.

"קבלת דין הבוחר איננה מערערת את ביטחוננו בצדקת דרכנו, הדרך בה הלכנו היא דרך האמת האחת והיחידה, היא הדרך שסופה להוביל את מדינת ישראל לשלום ולביטחון, דרך הכוח להחליט להיפרד משכננו הפלסטינים ולשים גבול ביננו לביניהם. רק גבול יביא שקט, רק גבול יביא ביטחון אישי, הרתעה, כבוד וכבוד הדדי.

"הדרך הזאת היא הדרך שתשמור על אופיה היהודי והדמורטי של ישראל כמדינה נאורה במשפחת העמים ותביא לשיגשוגה כחברה שוויונית וצודקת. דרך האמת הזו דורשת אומץ, הקרבה ולשאת במחיר קורע לב .

"האמת תנצח גם אצלנו וגם אצל הפלסטינים כי אין דרך אחרת.

"אני נושא באחריות הכוללת לדרכה של ממשלתי ולמדיניותה ואני גאה בשתיהן. אני גם אחראי למערכת הבחירות הזו ולתוצאותיה ומצר על התוצאה אבל מכבד אותה. פעלנו כממשלה רבות במשך 18 חודש לקידום מדינת ישראל. הוצאנו את צה"ל מלבנון.

"היה לנו כוח להחליט לצאת מלבנון ולהוציא את המדינה מהמיתון והיה לנו כוח יחד עם מרצ והשר יוסי שריד, הטוב בשרי החינוך של ישראל, לקבוע נורמות חדשות במערכת החינוך.

"בשיחת הטלפון הערב הציע לי רה"מ המיועד שרון להקים ממשלת אחדות. אני ער לכמיהה בעם לאחדות בשעה זו אך אחדות איננה יכולה להיות תחליף לדרך. אם אפשר יהיה לגבש תוכנית פעולה משותפת ריאלית לקידום אמיתי של התהליך המדיני, למדיניות ביטחון אחראית, עקרונות יסוד כלכליים מוסכמים - אין לשלול שותפות בממשלת אחדות.

"אם לא ניתן - מפלגת העבודה תהיה אופוזיציה לוחמת ותיאבק על אמונתה בכל האמצעים הפרלמנטרים והדמוקרטים, לשכנע את העם בצדקת הדרך ולהחליף את הממשלה במועד מוקדם ככל האפשר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by