בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק פורש מהנהגת העבודה 

ברק פורש מהנהגת העבודה

 
 
חדשות נענע 

הודיע על התפטרותו מראשות המפלגה ומהכנסת בנאום התבוסה בשפיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, הודיע הלילה בנאום התבוסה בקיבוץ שפיים כי הוא יפרוש מהנהגת מפלגת העבודה ומחברותו בכנסת, עם הקמת הממשלה החדשה.
 
"החלטתי לפרוש מהכנסת ומתפקידי כיו"ר העבודה ולעזוב למשך זמן את העשייה הפוליטית והמדינית.הוא הודיע שישאר חבר מפלגת העבודה ומוסדותיה. "אחרי 41 שנים בשירות המדינה, זה מגיע לנאווה ולי", אמר ברק לתומכיו, והם קראו לעברו "תישאר, תישאר, תישאר".

הודעתו של ברק היכתה בתדהמה את הנאספים בשפיים, ובהם גם האנשים הקרובים לו ביותר. כתבתנו איילה חסון מוסרת כי ברק לא הכניס בסוד כוונותיו גם לא את מעגל הסובבים אותו. עד אתמול מסרו מקורביו בשמו שאין בדעתו להתפטר, גם במקרה שינחל מפלה בבחירות. הודעתו של ברק פותחת עכשיו את המאבק על ראשות העבודה. מוסדות המפלגה אמורים להתכנס בהקדם כדי לקבוע בהקדם את הליכי בחירה של מנהיג חדש למפלגה.

ברק אמר לתומכים שהתקבצו בקיבוץ שפיים: "הפסדנו בקרב, אבל ננצח במערכה". הוא הוסיף שקבלת דין הבוחר אינה מערערת את ביטחונו בצדקת דרכו: "הדרך שבה הלכנו היא דרך האמת האחת והיחידה".

ברק סיפר ששוחח בטלפוןעם שרון, עם היוודע תוצאות המדגם. שרוןהציע לו להצטרף לממשלת אחדות. "אני ער לכמיהה בעם לאחדות בשעה הזאת, אך אחדות איננה יכולה להיות תחליף לדרך", אמר ברק. הוא הוסיף שאם אפשר יהיה לגבש תוכנית פעולה משותפת ריאלית, לקידום אמיתי של התהליך המדיני ובתחומים נוספים, אפשר יהיה לשקול את הסוגיה. "אם לאו, אם לא ניתן", המשיך ברק, "מפלגת העבודה תהיה אופוזיציה לוחמת ותיאבק על אמונתה בכל האמצעים הפרלמנטרית והדמוקרטית לשכנע את העם בצדקת הדרך ולהחליף את הממשלה שתקום בשבועות האלה, במועד מוקדם ככל האפשר".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by