בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: הגיע הזמן לאחדות 
 
 
חדשות נענע 

בכינוס הליכוד שנערך הלילה בגני התערוכה, אמר אריאל שרון "היום עלתה מדינת ישראל על דרך חדשה, דרך של שלום-בית ואחדות, חתירה לביטחון ושלום אמת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בנאום הניצחון שנשא הלילה, קרא אריאל שרון להקמתה של ממשלת אחדות לאומית רחבה ככל שניתן. "אני פונה למפלגת העבודה ללכת יחד על יסוד שותפות אמיתית בדרך הקשה לביטחון ולשלום", אמר.
 

שרון הוסיף כי "אעשה הכל כדי להצליח בשליחות שהטלתם עלי. אפעל לביצור שלטון החוק. שמירה על המערכת השיפוטית היא אחת הערובות לשלטון דמוקרטי יציב".

שרון קרא לפלסטינים "לנטוש את דרך האלימות ולחזור לדרך של דו שיח".
 

נאומו המלא של ראש הממשלה הנבחר, אריאל שרון:


"אזרחי ישראל. חברי לדרך על מפלגותיהם השונות. היום עלתה מדינת ישראל על דרך חדשה, דרך של שלום בית ואחדות, חתירה לביטחון ולשלום אמת. אני מבקש להודות לכם על התמיכה, ההתגייסות המסירות והעבודה המאומצת.

"הלילה הזה הוא מרגש ורב משמעות עבורי. אני רוצה להודות הערב לכם מאזרחי המדינה שנתנו בי את אמונם. אעשה הכל כדי להצליח בשליחות שהיטלתם עליי. המדינה היא של כולנו ולכולנו עתיד משותף וגורל אחד.

"במהלך השנים העמיקו המחלוקת בעם ובחברה שלנו. שבענו כעס ושנאת חינם, הגיע העת למצוא את המאחד ולחפש הסכמה רחבה ככל האפשר. קיימת בציבור כמיהה לעמוד יחד מול אתגרי העתיד. אני קורא מכאן להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה ככל שניתן. אני פונה למפלגת העבודה ללכת יחד על יסוד שותפות אמיתית בדרך הקשה לביטחון ולשלום.

"היום בחרתם בי לכהן כראש ממשלת ישראל. כדי להצליח בשליחות שהטלתם עליי אזדקק לאמון הכנסת ולתמיכה מרבית של חבריה. אנו חיים במשטר פרלמנטרי בו הממשלה מתפקדת על יסוד רוב בכנסת.

"כראש ממשלה אנהג בכבוד כלפי הכנסת וחבריה ודלתי תהיה פתוחה לכל חברי הבית. הממשלה בראשותי תפעל לביצור שלטון החוק ושמירה על המערכת השיפוטית שהיא אחת הערובות לקיום משטר דמוקרטי. הממשלה בראשותי תפעל להחזרת הביטחון לאזרחי ישראל ולהשגת שלום אמת ויציבות באזור. אני יודע ששלום מחייב פשרות כואבות מצד שני הצדדים.

"כל הסדר מדיני מבוסס על ביטחון לכל עמי האזור. אני קורא לפלסטינים לנטוש את דרך האלימות ולחזור לדרך של דו שיח ופתרון המחלוקת בדרכי שלום. ממשלה בראשותי תפעל להשגת הסדרים מדיניים ריאליים שישמרו על אינטרסים קיומיים והיסטורים של ישראל ויתבססו על כבוד הדדי.

"נפעל להעמקת יחסים מיוחדות עם בת בריתנו הגדולה, ארה"ב, ונשקוד על חיזוק הקשרים בין מדינת ישראל ומדינות העולם. בחברה הישראלית ישנן מצוקות רבות. נפעל לצמצום פערים חברתים ושיוויון הזדמנויות. נפתח דף חדש עם אזרחי ישראל הערבים, ליצור שותפות אמיתית ושיוויון בין אזרחי המדינה. הממשלה בראשותי תניף לצד דגל ביטחון ושלום דגל חברתי כשבראש סדר העדיפיות החינוך.

"הממשלה שאקים תשקוד על חיזוקה וביסוסה של ירושלים המאוחדת, בירת ישראל ובירתו של העם היהודי לנצח, שעליה אנו נשבעים תמיד .

"יש לנו מדינה קטנה ברוכת כישרונות ועתירת הישגים. נצא הלילה כאיש אחד בלב אחד לדרך חדשה. יחד נוכל לכל האתגרים שבפנינו ויחד נוכל להגשים כאן את כל תקוותינו וחלומותינו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by