בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון קורא להקמת 'ממשלת אחדות רחבה ככל האפשר' 

שרון קורא להקמת 'ממשלת אחדות רחבה ככל האפשר'

 
 
חדשות נענע 

בנאום ניצחון פייסני קרא רה"מ הנבחר למפלגת העבודה 'ללכת יחד על יסוד שותפות אמיתית בדרך הקשה לביטחון ושלום'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה הנבחר, ח"כ אריאל שרון, קרא היום בנאום הניצחון בגני התערוכה בתל-אביב להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה ככל האפשר. "אני יודע שקיימת בציבור כמיהה לעמוד יחד מול אתגרי העתיד. אני קורא מכאן להקמת ממשלת אחדות לאומית, רחבה ככל שניתן", אמר שרון. "אני פונה למפלגת העבודה ללכת יחד על יסוד שותפות אמיתית בדרך הקשה לביטחון ושלום".
 
שרון דיבר בפני מאות פעילים שהתקבצו באולם שהוקצה לחגיגת הניצחון. לצידו נאספו כל חברי הכנסת של הליכוד וכל ראשי הסיעות שתמכו במועמדותו לראשות הממשלה, ומי שאמורים להיות שותפים בממשלתו. שרון הודה לפעילים והבטיח: "אעשה הכל כדי להצליח בשליחות שהטלתם עליי".

"היום עלתה מדינת ישראל על דרך חדשה, דרך של שלום בית ואחדות, חתירה לביטחון ולשלום אמת". "הממשלה בראשותי", המשיך שרון, "תפעל להחזרת הביטחון לאזרחי ישראל ולהשגת שלום אמת ויציבות באזור". שרון אמר ש"שלום מחייב פשרות כואבות מצד שני הצדדים" וכן ש"כל הסדר מדיני יהיה מבוסס על ביטחון לכל עמי האזור". הוא קרא לפלסטינים לנטוש את דרך האלימות ולחזור לדרך של דו-שיח ופתרון המחלוקות בדרכי שלום.

כתבנו ניצן חן מוסר שנאומו של שרון לווה לסירוגין בקריאות הפעילים בגני התערוכה: "הר הבית בידינו" ו"היידה, ביבי".

שרון הצהיר כי הוא מחוייב לאחדותה של ירושלים כבירת ישראל לנצח: "הממשלה שאקים תשקוד על חיזוקה וביסוסה של ירושלים המאוחדת, בירת ישראל ובירתו של העם היהודי לנצח".

שרון התווה גם קווים למדיניותו הכלכלית-חברתית. שרון הבטיח להעמיד את החינוך בראש סדר העדיפויות ואמר כי בכוונתו להקים קבינט כלכלי בראשותו ולפעול להשגת צמיחה כלכלית מתמדת ומקומות עבודה חדשים. "נשמור על יציבות מחירים, ונמנע את חידוש האינפלציה".

בנוגע למדיניות החוץ אמר שרון שבדעתו לחזק ולהעמיק את הקשרים עם ארצות הברית. הוא סיפר כי לאחר פרסום תוצאות המדגם טילפן אליו נשיא ארה"ב, ג`ורג` וו. בוש, וביקש ממנו להדק את שיתוף הפעולה עם הממשלה שיקים. גם מזכיר המדינה, קולין פאוול, וראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, טילפנו לברך את שרון.

ראש הממשלה הנבחר העלה על נס חלקה של רעייתו המנוחה, לילי, בקריירה הציבורית רבת השנים שלו: "בכל התפקידים ובכל הרגעים, קשים ומאושרים, ליוותה אותי רעייתי לילי ותמכה בי. ברגע זה, לאחר שהעם בישראל נתן בי את אמונו להנהיג את המדינה בשנים הבאות, לילי חסרה לי ואיננה ניצבת עמי כאן".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by