בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לכ-11 מיליון אמריקניים חסרים כישורי קריאה בסיסיים 

לכ-11 מיליון אמריקניים חסרים כישורי קריאה בסיסיים

 
 
חדשות נענע

כך עולה ממחקר ממשלתי חדש. חלקם התקשו לקרוא לוח זמני אוטובוס, או עלון פשוט. המשתתפים ביצעו טוב יותר בעיות חשבון פשוטות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קושי בקריאה של לוחות זמנים (ASAP IMAGES)
 קושי בקריאה של לוחות זמנים (ASAP IMAGES)   
לאחד מתוך 20 אמריקניים, כ-11 מיליון מבוגרים, חסרים כישורי קריאה בסיסיים - כך עולה ממחקר ממשלתי חדש בארצות הברית. כך דווח היום באתר yahoo.

המחקר כלל 19,000 בני אדם בוגרים, בגילאי 16 ומעלה, המתגוררים בבתים, קולג'ים, בתי כלא ומחסה. המחקר מייצג אוכלוסיה של 222 מיליונים. לפי המחקר, משנת 1992 עד לשנת 2003 לא חל שיפור ביכולת לקרוא משפטים ופסקאות בדרגות קושי שונות, ולהבין קטעים כתובים אחרים, כמו לוח זמנים של אוטובוסים ומרשמי תרופות.

לעומת זאת, אוכלוסיית המחקר הראתה יכולת להתמודד עם בעיות חשבון פשוטות כמו חישוב מיסים או הוראות לבנקים. אולם גם בתחום זה, המבוגר האמריקני הממוצע הראה כישורים המספיקים לפתרון בבעיות פשוטות ובסיסיות בלבד.

אולי הממצא החמור ביותר שעולה מהמחקר מראה כי לרמת ההשכלה לא היתה השפעה משמעותית על ביצועי המשתתפים. הביצועים הנמוכים נרשמו אצל בעלי תואר אוניברסיטאי, כמו גם אצל אלו שהפסיקו ללמוד כבר בתיכון. החוקרים ציינו כי הממצא תמוה, וראוי לחקור אותו עוד.
 

תכניות קריאה למבוגרים

 
מבוגרים שהפגינו כישורים גבוהים ויכלו לבצע מטלות מורכבות ומאתגרות היו אלו שהרוויחו משכורת ממוצעת שנתית של כ-50,000 אלף דולרים בשנת 2003. זוהי משכורת הגבוהה בכ-28,000 דולרים מאלו שלא הפגינו אפילו את הכישורים הבסיסיים ביותר במחקר. אלו היו לרוב אנשים ששפת האם שלהם אינה אנגלית.

כ-30 מיליון בני אדם הפגינו כישורי קריאה שהוגדרו "מתחת לממוצע", כך שאינם מסוגלים להבין עלון פשוט, למשל. המספר הזה כולל כשבעה מיליוני בני אדם שרמתם היתה נמוכה אך הם יכלו להשתתף בניסוי, ועוד כארבעה מיליונים שכישוריהם הנמוכים לא איפשרו להם להשתתף.

שרת החינוך, מרגרט ספלינגס, התחייבה להקים תכנית חינוך למבוגרים. ספלינגס כבר מקדמת קמפיין להגדלת העזרה בבתי הספר התיכון. "מבוגר אחד שאינו יודע לקרוא זה יותר מדי באמריקה", לדבריה. עוד דווח, כי מיליוני בני אדם נרשמו לתכניות קריאה בבתי ספר, מקומות עבודה, מרכזי קהילה וספריות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by