בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל בחרה שרון - העולם מגיב 

ישראל בחרה שרון - העולם מגיב

 
 
חדשות נענע 

התגובות הרשמיות מאופקות ברובן. בארה"ב דיברו על מחוייבות להמשך העבודה עם ממשלת ישראל. במדינות ערב הביעו גורמים רשמיים חשש מפגיעה בתהליך השלום לצד תגובות לא רשמיות על "הקצב מסברה ושתילה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבחירות, כמו רוב ההתפתחויות הבטחוניות והמדיניות, משכו תשומת לב רבה בעולם. תגובות על התוצאות לא איחרו לבוא.
 
נשיא ארה"ב, ג`ורג` וו. בוש טילפן לשרון לאחר היוודע תוצאות האמת ובירך אותו על ניצחונו. "נהיה חייבים לעבוד עם כל ראש ממשלה ישראלי - יהיה מי שיהיה", אמרה קונדוליזה רייס, היועצת לביטחון לאומי.

בארה"ב מבקשים כעת ללמוד על תוכניתו המדינית של שרון והוא צפוי לשלוח נציגים מטעמו שיסבירו אותה לאנשי הממשל החדש בארה"ב, שאינו ממהר להתערב בענייני המזה"ת ותהליך השלום. כעת מסתפקים שם בבקשות לשמירה על ריסון ועל השקט באיזור.

מנהל סוכנות הידיעות של סוריה אמר אמש (שלישי) כי השלום תלוי בהחזרת השטחים שכבשה ישראל. העיתון הסורי, "א-ת`אורה", כינה את שרון "הקצב מסברה ושתילה".

שר החוץ הירדני, עבדול אל-חטיב, הביע אתמול תמיכה בהמשך המו"מ של הפסטינים עם ישראל. ב`מעריב` דווח , כי בכיר ירדני אמר: "איננו מצפים לדבר משרון. נמר לא יהפוך את חברבורותיו."

ראש ממשלת לבנון, רפיק אל-חרירי, אמר אתמול בביקורו בטוקיו, "אם שרון מוכן לשלום, גם העולם הערבי מוכן". הוא נשמע קודר יותר לאחר היוודע התוצאות. "ניצחונו של שרון יפגע בתהליך השלום, בתקופה בה לבנון והמדינות הערביות מקדמות אסטרטגיה של שלום", אמר אל-חרירי.

בלונדון הזהיר משרד החוץ הבריטי מצעדים חד-צדדיים של ישראל והפלסטינים והביע תמיכה ביישום החלטות האו"ם 242 ו-338.

שר החוץ הצרפתי, היבר ודרין, אמר כי שרון יייבחן לפי מעשיו. עם זאת, הביע חוסר שביעות רצון באופן ברור מבחירתו. "הערב אי-אפשר לחוש שלא עצב על אירועי החודשים האחרונים," אמר ודרין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by