בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אלפי מקבלי קצבאות יעתרו לבג"צ 
 
 תוגש לו תשתית ראייתית. ברק (לעמ)   
 
יוסי גורביץ

לאחר שבג"צ דחה את העתירה לקביעת סף "קיום בכבוד" בטענה שלא הוצגה תשתית ראייתית לפגיעה, יעתרו אלפי נפגעים לבית המשפט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות פסק הדין שנתן בג"צ בשבוע שעבר, על פיו אין "תשתית ראייתית" לכך שקיצוץ הקצבאות פוגע בזכות לקיום בכבוד, יעתרו אלפי מקבלי קצבאות לבג"צ. מעמותת "ידיד", המארגנת את העתירות, נמסר היום (ראשון) כי חלק מן העתירות יוגשו עוד השבוע.

במהלך השנתיים האחרונות, סייעה העמותה לכ-1,500 נזקקים שקצבתם קוצצה לעתור לבית הדין לעבודה, בטענה כי הקיוצים אינם חוקיים משום שהםפ פוגעים ביכולת הקיום המינימלית שלהם. העותרים ובית הדין הגיעו להסכמה כי העתירות תוקפאנה, עד לאחר החלטת בית המשפט העליון בנושא.

בטיוטת העתירה, שהכין חבר הנהלת העמותה עו"ד יובל אלבשן, נאמר כי "הזכות לקיום בכבוד זו היא זכות חוקתית, שיש לקיימה בכל שדרות המשפט הציבורי, העתירה זו נעשית על בסיס הנקבע כי 'בתי המשפט מוסמכים לאכוף אותה.ובהינתן עתירה נקודתית ומבוססת דיה, חובתם תהיה לעשות כן'". מאחר ובג"צ קבע בפסיקתו כי הזכות לקיום בכבוד מוכרת בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, תשתית ראייתית לכך שהקיצוץ פוגע בזכות זו צריכה להביא לביטולו, טוענים בעמותה.

אלבשן מתכנן להציג לבית המשפט העליון, כשלב ראשון, נתונים עדכניים המעידים על הפגיעה הממשית שחוו העותרים עקב קיצוץ קצבותיהם, ובשלב שני, להשען על דברי השופטת בייניש שקבעה כי "המידע המלא לצורך בחינה מקיפה של תנאי הקיום המינימאלי מצוי בידיה של המדינה", ועל כן לדרוש מן המדינה להוכיח כי הקיצוץ בקצבאות איננו מהווה פגיעה בזכות לקיום לכבוד. המדינה תתבקש, בדברי בייניש, "להוכיח את טענתה כי על אף פגיעתה הלכאורית בזכות החוקתית עקב קיצוץ הבטחת ההכנסה יש בקיומם של מכלול אמצעים לאומיים ואחרים להבטיח קיום אנושי מינימאלי בכבוד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by