בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות קשות בעולם הערבי על בחירתו של שרון 

תגובות קשות בעולם הערבי על בחירתו של שרון

 
 
חדשות נענע 

ערפאת: אנו מקווים להמשיך בתהליך השלום. דמשק: בחירתו של שרון היא הכרזת מלחמה, שרון הוא 'איש דמים'. קהיר: ניצחונו של 'הקצב מסברה ושתילה' מעיד שהעם בישראל אינו רוצה שלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון על רקע הרוג מטבח סברה ושתילה. קריקטורה שפורסמה באתר האינטרנט Arabia.com
 שרון על רקע הרוג מטבח סברה ושתילה. קריקטורה שפורסמה באתר האינטרנט Arabia.com    
העולם הערבי מגיב על בחירתו של יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, בתדהמה ובהצהרות לומניות. אמירות קשות ליוו את הידיעות על היבחרו בעיתונות הערבית ובחוגי השלטון הערביים, שטענו כי ניצחונו של שרון מעיד על כך שהעם בישראל אינו רוצה בשלום. במקביל, מתכוונות מדינות ערב להתכנס ולגבש מדיניות חדשה כלפי ישראל.
 
יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אמר כי הוא מקווה שתהליך השלום יימשך תחת הנהגתו של שרון. "אנו מכבדים את החלטת העם בישראל ואנו מקווים להמשיך בתהליך השלום", אמר ערפאת בתגובה לאקונית לאחר היוודע תוצאות מדגמי הטלוויזיה.

גורמים אחרים ברשות הפלסטינית הזהירו מפני הסלמה באזור בעקבות בחירתו של שרון. ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, אמר כי הוא סבור שאם שרון ירצה להתחיל ביישום התוכנית שהודיע עליה במסע הבחירות, יהיה זה "מתכון למלחמה", כהגדרתו.

דמשק אמרה כי בחירתו של שרון פירושה הכרזת מלחמה וכי אין מקום למשא ומתן. ביטאון מפלגת השלטון "תשריין" קרא לתמוך באינתיפאדה, ועיתונאים בכירים כינו את שרון בשם "איש דמים".

גם קהיר קיבלה את פני השלטון החדש בישראל בהתבטאויות חריפות. ביומון הממשלה המצרית "אל אח`בר" נכתב כי בחירתו של שרון מעידה שהעם אינו רוצה בשלום. "אל אחב`ר" אומר אף הוא כי משמעותה המעשית של בחירתו של שרון היא הכרזת מלחמה, ומכנה את ראש הממשלה הנבחר בשם "הקצב מסברה ושתילה".

בשבת יוועדו ברבת-עמון שרי החוץ של מדינות ערב כדי לדון בתוצאות הבחירות. העיתון הלבנוני "אל מוסתקבל" אומר כי אפשר שבכינוס יוחלט לפעול במישור הדיפלומטי וההסברתי. כמו-כן מתוכננת לחודש הבא ועידת פסגה של ראשי מדינות ערב ברבת-עמון.

(קול ישראל)

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by