בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה אישרה שירות לאומי לחרדים ולערבים 
 
 ``כל אזרח יוכל לבחור כיצד לתרום``. מופז (רויטרס)   
 
חדשות נענע

חרדים וערבים ישרתו על בסיס התנדבותי. בנוסף, החייבים בשירות בטחון שקיבלו פטור יחוייבו בשנת שירות לאומי אחת לפחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה אישרה את המלצות ועדת עברי, שמרחיבות את "חוק טל" ויאפשרו שירות לאומי אזרחי התנדבותי לחרדים וערבים. כך דווח היום (ראשון) באתר הארץ. בנוסף הוחלט לחייב בשנת שירות לאומי אחת לפחות בני נוער החייבים בשירות בצה"ל ומקבלים פטורים מסיבות שונות, וכן חיילים המשתחררים במהלך השנה הראשונה לגיוסם, ואשר אין מניעה פיסית או נפשית כי ישתתפו בשירות לאומי.

עלות התכנית מוערכת בעשרות מיליוני שקלים בשנה. השירות האזרחי יהיה התנדבותי ברובו, ויכלול גם את הצעירות המתנדבות כיום לשירות לאומי בעמותות אזרחיות, וכן חיילים וחיילות שמשאיל צה"ל לרשויות אזרחיות. בנוסף תכלול התכנית אברכים שכבר קיבלו פטור משירות צבאי ואינם לומדים בישיבות, אך אין כל מסגרת שתקלוט אותם לאחר "שנת ההכרעה", כפי שקובע חוק טל שהתקבל בכנסת בשנת 2002.

שר הבטחון, שאול מופז, אמר כי החלטת הממשלה "תביא למציאות שבה כל אזרח בישראל יוכל לשרת בשירות המתאים לו, תוך כיבוד ושמירה על עקרונותיו... שירות שבו כל אזרח יוכל לבחור כיצד יוכל לתרום, הן לצרכיה הבטחוניים והן לצרכיה החברתיים של המדינה".

את השירות הלאומי תנהל רשות ממלכתית לשירות אזרחי שתוכפף למשרד ראש הממשלה. הרשות אמורה, בין היתר, לעודד צעירים להצטרף לשירות, למיין אותם ולהקנות להם הכשרה מקצועית. על פי החלטת הממשלה, תוך 45 ימים תחל לפעול מינהלת ההקמה של השירות האזרחי לחרדים. מינהלת זו תמליץ לממשלה על מיקומה הארגוני ותקציבה של מינהלת השירות הקבועה.
 

במשרד ראש הממשלה טענו: התזמון אינו פוליטי

 
ועדת עברי העריכה את פוטנציאל ההתנדבות מקרב החרדים בכ-9,000 גברים ונשים בשנה, ואינה מספקת הערכה של מספר הערבים שיתנדבו. הכוונה היא לאפשר שירות אזרחי ברשויות המקומיות בתחומים כגון חינוך, רווחה, ואיכות הסביבה. בנוסף יוכר השירות במסגרות המושכות כבר היום מתנדבים משתי הקהילות, כמו זק"א, השיטור הקהילתי ועמותות שונות הפועלות בתוך הקהילות בתחומי חינוך, בריאות ורווחה.

אתר nrg מדווח כי במשרד ראש הממשלה טענו אתמול שתזמון ההחלטה אינו פוליטי, אלא נובע מעתירה שהוגשה לבג"ץ וקוראת לבטל את חוק טל בטענה כי אינו שוויוני. "בשל העתירה דרש היועץ המשפטי לטפל בעניין באופן מיידי, ולכן זה מובא לממשלה דווקא עכשיו", אמרו בלשכת ראש הממשלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by