בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"פידל קסטרו ישתלב היטב בין האייטולות" 

"פידל קסטרו ישתלב היטב בין האייטולות"

 
 
יוסי גורביץ

בעקבות קריאתו של איש דת בכיר באיראן לשליט קובה להתאסלם, מיהרו כמה סאטיריקנים להסביר עד כמה זה הגיוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אייטולה בהתהוות? קסטרו, במדים, נשק וזקן (רויטרס)
 אייטולה בהתהוות? קסטרו, במדים, נשק וזקן (רויטרס)   
בסוף חודש נובמבר, הציעו כמה אנשי דת איראניים לשליט קובה פידל קסטרו להתאסלם. במקביל, הכריז האייטולה אחמד גַ'נַתִי כי "הלא-מוסלמים הם חיות המעלות גירה ומפיצות שחיתות עלי-אדמות". דברים אלו גררו תגובות סטיריות חריפות מצד שני אתרי אוםוזיציה איראניים - שפועלים, כמובן, מחוץ לאיראן. אתר ממר"י תרגם שניים מן המאמרים בנושא.
 

"קסטרו מתאים לנו לחלוטין"

אייטולה בנוהל מזורז: חמינאי, מנהיגה העליון של איראן (רויטרס)
 אייטולה בנוהל מזורז: חמינאי, מנהיגה העליון של איראן (רויטרס)   
באתר rooz, כתב הסטיריקן הידוע אברהים נבוי טור הנקרא "מחמד עבדל אל-פידל מתאסלם":

"הפלא ופלא! אין אח ורע להשפעת האסלאם. על פי הידיעות שהתקבלו מגורמים איראניים בכירים, הוזמן קסטרו מנהיג מהפכת קובה לקבל על עצמו את דת האסלאם. לדעתי, בחירה זו היא אחת הבחירות הטובות ביותר להתאסלמות האנשים ובכלל יש לקסטרו התנאים הדרושים להתאסלמות וזאת מהסיבות המובאות להלן:

ראשית: מזה שנים, קסטרו לא גילח את זקנו, בעוד שרבים מאחינו אנשי חזבאללה שסטו [מהדרך הנכונה] גילחו את זקנם לאחר זמן מה.

שנית: מזה שנים שקסטרו חוזר על מנטרה אחת ואינו מוכן לקבל שהעולם השתנה. לפיכך, הוא מתאים לנו לחלוטין.

שלישית: לאור העובדה שההכנסה העיקרית של קובה היא מן הזונות של המדינה הזו, קסטרו יוכל לנתב ולהנחות את מעשי הפריצות האלה לאחר שיתאסלם. הוא יוכל לבצע בקובה את תוכנית 'בתי הצניעות' [בתי זונות שהוקמו באישור המשטר באיראן] בהיקפים נרחבים.

רביעית: לאור העובדה שמזה שנים מונע קסטרו את חופש הדיבור בקובה, נראה שמזה זמן רב אמונותיו דומות לאלה של השמרנים הדתיים [באיראן]. על כן, הכל מתאים.

חמישית: לאור העובדה שמזה שנים קסטרו לובש מדי צבא, מתברר שהוא לוחם ג'האד למען אללה מלידה והוא נמנה על אחינו אנשי הבסיג'.

שישית: לאור העובדה שקסטרו חולה פרקינסון מזה זמן מה וכנראה יחלה עוד מעט באלצהיימר, הוא יוכל בעצמו לשמש מרג'ע תקליד של קובה [מקור החיקוי- כינוי לאיש ההלכה הבכיר שמשמש מקור לחיקוי עבור מאמיניו השיעים].

הצעה: להשלמת פרויקט ההתאסלמות של קסטרו מוצע בזאת כי חגיגת ברית המילה של קסטרו תיערך בנוכחות [הוגו] צ'אווז [נשיא וונצואלה] ואחמדי-נז'אד [נשיא איראן] וכי תמונתו של קסטרו בחצאית לבנה, לאחר המילה, תפורסם במימדים נרחבים כדי שיונחת אגרוף חזק על מבושי 'היהירות העולמית' [שם קוד לארה"ב ולמערב]."
 

"הרפובליקה האיסלמית והבולבול של קסטרו"

 
באתר ETTELAAT.NET , פרסם אדם שכינה עצמו כעבד אל-קאדר בלוצ' מאמר בשם "הרפובליקה האסלאמית והבולבול של קסטרו", ובו כתב, בין השאר:

מנהיגי המשטר [האיראני] הזמינו את קסטרו לקבל עליו את האסלאם. לאור דבריו האחרונים של איתאללה ג'נתי, שאמר שהלא-מוסלמים הם חיות המעלות גרה עלי אדמות ומפיצות שחיתות, ניתן לשער שתוכן המכתב שנשלח למנהיג קובה הוא כדלהלן:

חיה יקרה!כבוד האח פידל קסטרו שיזכה לחיים מכובדים וארוכים, בהתאם לחובתנו ההלכתית אנו מבקשים מהחיה המפורסמת לחדול מלהעלות גרה על פני כדור הארץ ולקבל עליו את כבודו של האסלאם. למרבה המזל, היות ואין לנו בעיה עם כבודו מבחינת הזקן, התכבדותך [באסלאם] תהיה חלקה יותר משל שאר החיות. במקום הכובע, מדי הצבא והמגפיים שאתה לובש כבר 70 שנה, די בכך שתלבש את הגלימה, הטורבאן והקבקבים המצורפים בזאת.

היות והצורה שלך תהיה דומה לזו של האיתאללות הבכירים, ניתן יהיה לפעול באמצעות המדרשות הדתיות של קום ולהעניק לך את תואר הכבוד איתאללה פידל קסטרו. [רמז לקידומו המפוקפק של האייטולה חמינאי] אל תדאג לגבי הבולבול וברית המילה שלך. נשאיר זאת לטיפולם של הרפורמיסטים במשטר."
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by