בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נתניהו נבחר לראשות הליכוד 
 
 נתניהו ואשתו שרה, בנאום הנצחון אמש (רויטרס)   
 
דנה פאר

נתניהו: "הערב מתחיל הליכוד את דרכו חזרה להנהגת המדינה". בתום ספירת 98% מהקולות עולה כי 44.4% בחרו בנתניהו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבחירות לראשות הליכוד אמש (שני) נבחר ח"כ בנימין נתניהו ליושב ראש הליכוד. בתום ספירת 98 אחוזים מהקולות עומד שיעור ההצבעה לנתניהו על 44.4 אחוזים. סילבן שלום זכה ל-33%, פייגלין ל-12.4% וישראל כץ ל-8.7%. בנאום הנצחון שלו אמר נתניהו: "הליכוד מתחיל את דרכו חזרה להנהגת המדינה, נלך כולנו יחד קדימה". נתניהו פתח את נאום הנצחון באיחולי החלמה לראש הממשלה אריאל שרון, הנמצא בבית החולים לאחר שעבר אירוע מוחי קל.

המשימה העומדת כעת בפני נתניהו היא לנסות להחזיר לליכוד את המנדטים שהפסיד עם עזיבתו של שרון. סקרים שהתפרסמו לאחרונה מנבאים לליכוד בין תשעה ל-19 מנדטים בבחירות הקרובות. ההערכות הן כי נתניהו יוביל את מפלגתו אל מחוץ לממשלת שרון, וינסה להקים בימים הקרובים ממשלה זמנית בראשותו. אם יעלה בידיו של נתניהו לגייס לצידו קואליציה של 61 חברי כנסת, יצליח לדחות את הבחירות למועדן המקורי. להובלת מהלך זה עומדים לרשותו של נתניהו תשעה ימים בלבד.

המפסיד בפריימריס בליכוד, שר החוץ סילבן שלום, נאם את נאום ההפסד שלו במטהו בתל אביב. שלום אמר כי הדרך אותה עיצב במערכת הבחירות זכתה לתמיכה רחבה מצידם של לפחות 35 אחוזים ממתפקדי הליכוד, והוסיף כי "אני חושב שאנשים שתמכו בי, רוצים לראות ייצוג של הדרך הזאת גם בליכוד החל מהיום. אמרתי לנתניהו שאני חושב שכדי שנוכל ללכת מאוחדים בבחירות הקרובות, נצטרך לשבת יחד ולראות איך אנחנו הולכים במשותף כדי לשמור על ליכוד אח גדול".
 

אחוזי תמיכה גבוהים בפייגלין

 
משה פייגלין, ראש תא "מנהיגות יהודית" בליכוד והמועמד שנחשב לקיצוני מבין המועמדים, זכה ל-12.4 אחוזי תמיכה. שרון, שקיבל עדכון לבית החולים על אחוזי ההצבעה והליכוד ועל המגמות, אמר כי בעיקר הופתע מאחוז התמיכה הגבוה לו זכה פייגלין. פייגלין אמר כי בכוונתו להתמודד לרשימת הליכוד בכנסת. "אם התמיכה שקיבלתי בקרב המתפקדים תבוא לידי ביטוי גם בקרב חברי מרכז אהיה בכנסת הבאה", אמר. יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ מיכאל איתן, אמר כי יש לפעול בדרך דמוקרטית על מנת להוציא את פייגלין מהתנועה. לדבריו, "יש להרחיק מהליכוד את כל מי שאינו מהווה חלק מהליכוד המסורתי".

הקלפיות בפריימריס לליכוד נסגרו עם אחוזי הצבעה נמוכים. 40 אחוזים בלבד מ-123,347 מתפקדי המפלגה מימשו את זכותם הדמוקרטית והצביעו. גורמים במערכת הפוליטית העריכו כי לאור אחוזי ההצבעה הנמוכים לא ניתן לנבא מראש את תוצאות הבחירות, אך הסקרים והמדגם ניבאו את תוצאות הפריימריס בצורה מדוייקת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by