בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר 32 שנה: קומפיוסרב סוגרת את חדרי הפורומים שלה 

לאחר 32 שנה: קומפיוסרב סוגרת את חדרי הפורומים שלה

 
 
גור תירוש, סיון.קום


חדרי הפורומים עלו לרשת האינטרנט בשנת 1969 ונחשבים לותיקים ביותר ברשת האינטרנט העולמית; לפי שעה, סגירת הפורומים הינה באתר החברה בגרמניה בלבד; הפורומים בישראל ממשיכים לפעול

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חברת קומפיוסרב גרמניה, אשר בבעלות חברת AOL הגרמנית עתידה לסגור את פורומי המשתמשים שלה בסוף חודש אפריל. קהילות אלו שהוקמו בשנת 1969 הן מהותיקות ברשת האינטרנט.
 

מנהלי הפורומים בגרמניה קיבלו לאחרונה הודעה, לפיה יסגרו הפורומים ב-30 באפריל. כך מסרה דוברת חברת AOL גרמניה המחזיקה בבעלות מלאה בחברת קומפיוסרב גרמניה. עוד נאמר, כי הפורומים המקבילים בארצות הברית ימשיכו לפעול לפי שעה.

"עבורי, הפורומים הללו עשו את קומפיוסרב למה שהיא באמת", אומרת ביטאנה שמידט, מנויה בקומפיוסרב מאז שנת 1996. "יכולת לעלות לרשת לשאול שאלה ומיד היו מולך עשרה אנשים שבאו לעזרתך".

"היו לנו חוויות שלא אשכח", אומר פרנק וורנר, מנוי בקומפיוסרב מאז שנת 1992. "היו לנו מפגשים רבים, אולם כעת, הכל שייך לעבר".

על פי הודעת החברה, הוחלט להחליף את הפורומים שנוהלו עד כה על ידי מתנדבים בחדרי הודעות מקצועיים, שדרכם ניתן לפתוח נושאי שיחה נוספים. "אנו בהחלט לא מעוניינים להמית את חדרי הפורומים", מסרה דוברת החברה. "אנו פשוט מחליפים אותם בטכנולוגיה חדשה ומשנים את שמם".

חברת קומפיוסרב גרמניה הפחיתה בשנה שעברה את מספר חדרי הפורומים משניים עשר לחמישה, על ידי שילוב נושאי החדרים או על ידי סגירתם כליל.

תחת המודל החדש, קישור מעמוד הבית של חברת קומפיוסרב יעביר את המשתמש ל"מרכז הקהילה" ובו ימצא המשתמש חדרי שיחה, צ`אטים ועמודי בית של מנויי הקהילה.

חברת קומפיוסרב החלה לפעול בגרמניה בשנת 1991, אולם זוהרה החל גווע עם רכישת AOL את החברה בשנת 1998. "כאשר קומפיוסרב נרכשה על ידי AOL ידעתי כי כל העסק גמור", אומרת שמידט, "התנהגו אלינו כמו ילד מאומץ כל הזמן. זה היה רק עניין של זמן עד שהחליטו לסגור את הפורומים".

מה לגבי הפורומים בארץ?

באינטרנט הישראלי, עם זאת, אין חשש לתסריט דומה. כך לפחות עולה משיחות עם מנהלות הפורומים של האתרים Ynet ו-IOL.

"אני מצטערת לשמוע על כך (סגירת הפורומים של חברת קומפיוסרב גרמניה - ג.ת.). מדובר במפעל תרבותי ובנוסטלגיית רשת", מוסרת ריקי כהן, מנהלת הקהילות באתר Ynet. "חברת קומפיוסרב היתה הראשונה ליצוק את הנפח וההשראה לאתרי האינטרנט האחרים שבאו ולקחו את הטכנולוגיה והרעיון. עם זאת מדובר בתהליך אבולוציה טבעי אשר יש רק להצטער עליו".

לשאלה האם עתידה חברת Ynet לסגור את שערי הפורומים שלה בעתיד כתוצאה מהעדר הכנסות מהאזור, משיבה כהן: "האסטרטגיה שלנו היא לא להרים את הפורומים על מנת להשתמש בהם כמנוף כלכלי לאתר. המטרה שלנו היא ליצור מקום מפגש וירטואלי לגולשים ולהציע להם שירותים אשר לא היו קיימים עבורם באתר עד היום".


נורית גזית, מנהלת הקהילות של IOL מסרה בתגובה: "אני מביעה צער ואכזבה על סגירת הפורומים של קומפיוסרב. עם זאת, אני יכולה לומר לך בוודאות כי אין חשש לקהילות IOL. אתר IOL מזוהה היום יותר מכל האתרים האחרים כאתר קהילות ואנו כמובן מתכוונים לטפח את הקו הזה".

לעניין ההכנסות מפוטנציאל הגולשים החברים בקהילות, אמרה גזית, "קיימים מספר מודלים אשר ניתן דרכם להגיע גם למודל של הכנסות מאתר קהילות. כרגע, איננו מתכננים איזו שהיא פעולה מסוג זה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by