בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביהמ"ש אמריקני: "התכנון התבוני" נוגדת את החוקה 
 
 גולגולת בת 400,000 שנה. תיאוריה (רויטרס)   
 
אסא וולפסון

שופט פדרלי אסר על לימודי "תיאוריית התיכנון התבוני" במערכת החינוך בפנסילבניה. השופט כינה את מדיניות המחוז שלימד את התיאוריה "טיפשות עוצרת נשימה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תמך בפומבי בלימוד התכנון התבוני. ג'ורג' בוש (רויטרס)
 תמך בפומבי בלימוד התכנון התבוני. ג'ורג' בוש (רויטרס)   
בית משפט פדרלי אסר היום (שלישי) בארה"ב על לימודי "תיאוריית התכנון התבוני" כתאורייה אלטרנטיבית לאבולוציה במחוז הפדגוגי דובר שבמדינת פנסילבניה. כך דווח בסוכנות הידיעות רויטרס. השופט קבע כי לימוד התיכנון התבוני נוגד את חוקת ארצות הברית האוסרת על לימודי דת בבתי ספר ציבוריים.

קביעתו של השופט המחוזי ג'והן ג'ונס כי "לימודי התיכנון התבוני נוגדים את החוקה" היא מכה קשה לשמרנים הנוצריים האמריקניים המנהלים מערכה תקשורתית ומשפטית להכנסתם למערכת החינוך הציבורית בארה"ב. היא תהווה תקדים מעכשיו ואילך לכל משפט עתידי שיתנהל בנושא. השופט קבע למעשה, כי אין בתורה דבר שהינו מדעי ויתר על כן מדובר בהסוואת דוקטרינות דתיות על ידי שפה מדעית. התבוסה מקרינה גם על נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, שתמך בפומבי ב"תכנון התבוני", ואף טען כי יש ללמדו בבתי הספר.

המחוז הפדגוגי נתבע על ידי קבוצה בת 11 הורים שטענו כי לימודי התכנון התבוני אינם חוקתיים, אינם מדעיים, ואין להם שום מקום בשיעורי ביולוגיה בבתי הספר התיכוניים. המשפט בן שש השבועות, משך תשומת לב תקשורתית וציבורית לשאלות הנוגעות לתיאוריות האבולוציה במידה שלא נראתה מאז משפט הקופים ב-1925.
 
בובות דרווין מוצגות למכירה במוזיאון בניו יורק (רויטרס)
 בובות דרווין מוצגות למכירה במוזיאון בניו יורק (רויטרס)   
"תיאוריית התיכנון התבוני" טוענת כי כמה מההיבטים של הטבע הם כה מורכבים שלא ייתכן שלא היתה מעורבת ביצירתם ידו של בורא תבוני. לא ייתכן, טוענים הטוענים, כי היה זה תהליך של ברירה טבעית אקראית, כפי שטען צ'ארלס דארווין ב-1859, כשפירסם את תיאוריית האבולוציה שלו.

מתנגדי היוזמה הנוצרית טוענים שהתיכנון התבוני הוא ניסיון מוסווה בקושי להחדיר את ה"בריאתנות", כלומר, האמונה שהעולם נברא בידי אלוהים, כמתואר בספר בראשית, למערכת החינוך הציבורית. ה"בריאתנות" נאסרה ללימוד בבתי הספר הציבוריים בארה"ב על ידי בית המשפט העליון.

באוקטובר של שנת 2004, מחוז דובר נעשה הראשון בארה"ב שהכניס לימודי התיכנון התבוני לשיעורי המדע בבתי הספר שלו. בפני תלמידי כיתה ט' במחוז דובר הוצג טקסט קצר בן 4 פסקאות המצהיר כי תיאוריית האבולוציה היא רק תיאוריה, לא עובדה, וכי ישנם בה "חורים". ההצהרה הזמינה את התלמידים לשקול כי ישנם הסברים אחרים לשאלת מוצא החיים, ביניהם "תיאוריית התיכנון התבוני".
 

השופט ג'ונס: מדיניות המחוז- "איוולת עוצרת נשימה"

 
השופט ג'והן ג'ונס יצא בהתקפה חריפה על המועצה הפדגוגית של מחוז דובר, שכל חבריו מלבד אחד כבר הודחו מתפקידם על ידי בוחרי המחוז. ג'ונס כינה את המדיניות של מחוז דובר בנושא, "איוולת עוצרת נשימה".

ג'ונס הוסיף ואמר כי למורי ותלמידי בתי הספר במחוז לא הגיע "להיגרר לתוך הסערה הפוליטית הזו שתוצאותיה בזבוז מוחלט של כספים ואנרגיה".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by