בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הם יורים גם בתנים 

הם יורים גם בתנים

 
 
הארון תחאוכו

קצין הביטחון של קיבוץ רוחמה ירה אתמול 7 כדורים בגופו של תן שנלכד בגדר הקיבוץ. הקצין: "גאלתי אותו מיסוריו". תנו לחיות לחיות הגישה תלונה למשטרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"שבעה כדורים בגוף". תן לכוד בגדר תיל (תנו לחיות לחיות)
 "שבעה כדורים בגוף". תן לכוד בגדר תיל (תנו לחיות לחיות)   
תן שנלכד אתמול (שלישי) בערב בגדרות התיל של קיבוץ רוחמה בדרום, נורה בגופו שבע פעמים על ידי קצין הביטחון של הקיבוץ. היורה, יזהר ורדי, מודה שירה מספר כדורים בתן וטוען: "גאלתי את התן מיסוריו אחרי שהבנתי שהוא הולך למות". עמותת "תנו לחיות לחיות" בסיוע עו"ד ראובן לדיאנסקי הגישה תלונה למשטרת מרחב לכיש.
 

וידוא הריגה

התן שנמצא וטופל לפני כחודשיים (תנו לחיות לחיות)
 התן שנמצא וטופל לפני כחודשיים (תנו לחיות לחיות)   
אמש התקבלה הודעה במשרדי "תנו לחיות לחיות" על כך שקצין הביטחון של קיבוץ רוחמה, יזהר ורדי, ירה בסביבות השעה שבעה כדורים בגופו של תן שנלכד בגדר, סמוך לקיבוץ. המתלונן, שביקש להישאר בעילום שם, מסר כי הבחין בורדי יורה בתן, וטענת המתלונן, לאחר שהקצין וידא הריגה - השליך את הפגר למזבלה של הקיבוץ.

מייסדת ודוברת עמותת "תנו לחיות לחיות", אתי אלטמן, טענה הבוקר כי מדובר בחשדות לכאורה לעבירה על חוק צער בעלי חיים. "לא יעלה על הדעת שמר ורדי, אשר קיבל רישיון לשאת נשק לצרכי עבודתו כאיש ביטחון של הקיבוץ "ייקח את החוק לידיו" וירה בבעל חיים בתוך שטחי הקיבוץ, בתוך שטח בנוי, וזאת מבלי שתהיה לו כל סמכות לכך".
 

היורה: "לא ספרתי את הכדורים"

 
העמותה, בסיועו של העורך דין והיועץ המשפטי שלה, ראובן לדיאנסקי, הגישה תלונה למשטרת מרחב לכיש כדי לבדוק את הטענות. במכתבה למפקד המרחב, נצ"מ אפי מור, כתבה העמותה: "אנו דורשים ממך להורות על חקירת הנושא האמור, ובמידה והנ"ל אכן פעל כמתואר לעיל יש למצות עמו את הדין ולהגיש כנגדו כתב אישום מתאים". העתק של התלונה הוגשה גם למפקד המחוז הדרומי של המשטרה, ניצב אורי בר-לב.

יזהר ורדי, קצין הביטחון שירה בתן, הסביר לחדשות נענע את הטענות נגדו: "כל מה שעשיתי היה מתוך רצון טוב לסייע לתן הגוסס. אחרי שהבחנתי בתן שנלכד, ראיתי שהוא סובל מפציעה קשה ועומד למות. אכן יריתי בו מספר כדורים, לא ספרתי כמה, זאת כדי לגאול אותו מיסוריו ולעזור לו. אני לא רוצח ואני חושב שמה שעשיתי זה הדבר הכי הומני".

ורדי מסביר כי הוא אוהב בעלי חיים ובסך הכל ניסה לעזור לתן. "לפני שיריתי התקשרתי לחבר שאני מכיר מרשות הטבע והגנים, אבל הוא לא היה זמין. אני לא יודע את המספר של "תנו לחיות לחיות" וגם ככה עד שהם היו מגיעים התן היה מת מפצעיו. פחדתי להתקרב לתן מחשש שיש לו כלבת, פחדתי מנשיכה. חבל שהתקשורת מתעסקת בשטויות כאלה כשיש דברים יותר חשובים", אמר ורדי.

דוברת מרחב לכיש, רפ"ק מיכל חיים, מסרה בתגובה כי העניין נמצא בבדיקה.
 
 

החוק אוסר ציד תנים

הציד בישראל מוסדר בעיקר בחוק להגנת חיית הבר שנחקק ב-1955, ובתקנות שהותקנו מכוחו על ידי שר החקלאות. לפי המידע שמופיע באתר "דעת" מטעם משרד המשפטים, מגמת החוק אינה לאסור את הציד כליל אלא להגבילו ולפקח עליו. בחוק נאמר כי "השיקולים העיקריים המנחים את המחוקק הם: טובת הציבור כגון בטיחות ובריאות, שמירת המאזן הסביבתי והאקולוגי ושיקולים ערכיים אחרים".

עוד נאמר כי החוק מבחין לדוגמה בין בעלי חיים שטבעם לחיות במחיצתו של האדם, שאסור לצוד אותם כליל, ובין בעלי חיים אחרים, המתחלקים לשלוש קטגוריות עיקריות: מזיקים שהם בעלי חיים שצידתם רצויה, ואינה דורשת רישיון, כגון עכברים מצויים וחולדות; ציד, בעלי חיים שצידתם מותרת ברישיון, כגון ארנבות, חוגלות ויוני בר; חיות בר מוגנות, בעלי חיים שצידתם דורשת היתר מיוחד משר החקלאות, כגון תנים.

מקרה נוסף שאירע: לפני כחודשיים התקבלה קריאה במוקד הרכבות הארצי על תן שתקוע בגדר הפנימית של הרכבת בין נען לרבדים. צביקה לזרויבץ, נהג האמבולנס של "תנו לחיות לחיות" הגיע למקום וחילץ את התן שהיה לכוד כך מספר ימים. התן הועבר לטיפול רפואי ולבסוף שוחרר לסביבתו הטבעית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by