בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סערה ביוגוסלביה בעת ביקורו של רמטכ"ל נאט"ו 
 
 
חדשות נענע 

מפגינים שרפו בובה בדמותו של הרמטכ"ל סולנה וצעקו "רוצחי ילדים לכלא". סולנה הגיע לביקור ביוגוסלביה על מנת לשקם את היחסים בין המדינה לבין האיחוד האירופי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תומכי הנשיא המודח, סלובודאן מילושוביץ`, קיימו הפגנות סוערות בעת ביקורו של חוויאר סולנה, האיש שעמד בראש נאט"ו והנהיג את ההתקפה על סרביה בעת המשבר בקוסבו.
 
200 המפגינים התקבצו מול ארמון הנשיאות בשעה שנערכה במקום פגישה בין סולנה ופמלייתו לבין נשיא יוגוסלביה, ווג`יסלב קוסטיניצ`ה, וצעקו לעברם "רוצחי ילדים לכלא".

ההפגנה זו באה לאחר הפגנה גדולה הרבה יותר שנערכה מול שגרירות ארה"ב אתמול בלילה, בה בובה בדמותו של סולנה הועלתה באש.

סולנה הגיע לבלגרד יחד עם שרת החוץ של שבדיה, הנשיאה התורנית של האיחוד האירופי, ועם נציגים נוספים של האיחוד במטרה לשקם את היחסים בין יוגוסלביה לאיחוד.

זיוורד איגק, מנהיג המפלגה הסוציאליסטית של מילושוביץ` אמר כי אסור להרשות לסולנה לשכוח את חלקו בהתקפות על סרביה בייחוד כאשר הוא מונה לאחראי על מדיניות החוץ של האיחוד האירופי.

"הוא חייב להבין שאנשים כועסים ומאוכזבים שאחד מהאחראים העיקריים למתקפה הברברית על סרביה מגיע לכאן" אמר איגק.

הסוכנות האמריקנית לשמירה על זכויות האדם העריכה כי 500 אזרחים סרבים נהרגו במהלך ההפצצות האוויריות על מדינתם שהרסו גם את התשתית הסרבית עד שנסוג מילושוביץ` מקוסבו.

אזרחים סרבים רבים עדיין רותחים מזעם על התקפות נאט"ו ועל כך שבית הדין הבינלאומי לפשעי מלחמה מסרב לחקור את ההפצצות על תחנות הטלוויזיה והרדיו של סרביה.

באתר האינטרנט של רשת ה-BBC דווח כי בית משפט סרבי ערך משפט לסולנה ומנהיגים נוספים באיחוד האירופי ודן אותם ל-20 שנות מאסר עבור פשעי מלחמה, אולם השלטון החדש בסרביה ביטל את גזר הדין והבהיר כי אין בכוונתו לבצעו.

הפגנות סוערות נערכו בבלגרד גם בזמן ביקורה של תובעת בית הדין הבינלאומי לפשעי מלחמה, קרלה דל פונטה, שהגיעה ליוגוסלביה לתת את צו המעצר של מילושוביץ לנשיא קוסטיניצ`ה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by