בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ותפתח האתון את פיה: ההצהרות המביכות של השנה  

ותפתח האתון את פיה: ההצהרות המביכות של השנה

 
 
יוסי גורביץ, דנה פאר

השנה, כמו כל שנה, אמרו פוליטיקאים דברים אוויליים במיוחד. יוסי גורביץ ודנה פאר מעניקים את פרס "אתון בלעם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

1. שר אוצר בהתהוות

אוונטי, בניטו! (רויטרס)
 אוונטי, בניטו! (רויטרס)   
חבר הכנסת בנימין נתניהו, ברגע מנותק במיוחד, הזכיר לנו שהוא בכלל לא חייב לשרת כפויי טובה כמונו: הציעו לו, לדבריו, את תפקיד שר האוצר האיטלקי, אבל הוא דחה את ההזדמנות - "למגינת ליבם של רבים", לטענתו - ללגום מקיאטי ולנעול מגפי גוצ'י כדי להתמודד בפריימריז מול סילבן, כ"ץ ופייגלין.

מדובר, כזכור, באדם שבחר להשוות את חברת החשמל דווקא לספינת מלחמה נאצית - "לא מדובר בספינת דגל, אלא במשחתת שאנחנו דולקים אחריה, כמו ה'ביסמארק' - ונאמן לחזונו הצ'רצ'ילי, הבטיח גם להטביע אותה.
 

2. היטלר בהתהוות

יד על הלב, הייתם קונים ממנו חבילת תיור? אחמדניג'אד (רויטרס)
 יד על הלב, הייתם קונים ממנו חבילת תיור? אחמדניג'אד (רויטרס)   
השנה הפציע צורר חדש באופק הישראלי: מחמוד אחמדניג'אד, המכהן – זמנית? – כנשיא איראן.

הוא התחיל בקריאה נרגשת "למחיקתה של ישראל מהמפה". כשהסתבר לו, לאכזבתו, שהעולם לא מתרשם, הוא הפך לסוכן תיירות. לדעתו, יש להעביר את הישראלים כולם לאוסטריה או גרמניה ("מדוע על הפלסטינים לשלם את המחיר? ממשלות גרמניה ואוסטריה יכולות לוותר על כמה מחוזות, ולפתור אחת ולתמיד את הסכסוך בין ישראל לפלסטינים"). או אולי, בעצם, לאלסקה או קנדה - לבלבד שהישראלים "יוצאו מפלסטין היקרה", כלשונו. הרבה ישראלים היו חותמים על זה, אגב, אבל משום מה ממשיכים להתייחס אליו כאל עוין.

מערכת נענע עוקבת בעניין ובתקווה אחר כוכב השביט החדש, אשר מגלה פוטנציאל מבטיח להחליף את עובדיה יוסף המזדקן כפולט סדרתי.
 

3. broken his own teef

המלצה: הצמד לעברית. פרץ (רויטרס)
 המלצה: הצמד לעברית. פרץ (רויטרס)   
עמיר פרץ ניסה לומר משהו, לא ברור מה, אבל מה שיצא לו בנאומו באנגלית בנוכחות הנשיא קלינטון הוא gratatuade for your communicated. דיון ער במשמעות המשפט מתקיים עד ימים אלה בקרב לשונאים חובבי לצון. עצה: השאר עם עברית
 
 

4. שובניסט השנה

 
בצער רב וביגון קודר – לא באמת – אנו מעניקים את פרס השובניסט לשנת 2005 לחבר הכנסת (הזמני מאד, על פי הסקרים) מגלי והבה. והבה, שמשמש לאסוננו כסגן שרת החינוך, החליט להודיע לנו כי לא יכולה להיות שרת בטחון.

והגבר הכובש גם סיפק הסברים: "אנחנו לא צריכים שרת ביטחון שתגיע לזירת פיגוע ותתחיל לבכות.. משרד הבטחון זה לא עניין של מוצי-מוצי". לבני היא, אחרי הכל, אישה; ברור שהיא תתמוטט ותבכה. אומרים שאפילו לימור לבנת בוכה לפעמים.
 

5. נשבעת באמא שלי

אמת? לא בבית ספרנו. לבנת (רויטרס)
 אמת? לא בבית ספרנו. לבנת (רויטרס)   
אגב לבנת, המדור מלא הערצה לשרת החינוך. היא נתפסה על חם כשהיא מעבירה כסף ציבורי לאמה, באמצעות תקנה מנוסחת היטב. בתגובה, עלתה לימור לשידור חי וטענה שלא רק שהיא לא חתמה על התקנה, אלא ש"שרים בכלל לא חותמים על תקנות". התירוץ החזיק פחות מיום, אבל טוב לדעת.
 

6. גבר אמין

99 אחוז מן הפוליטיקאים, כידוע, מוציאים שם רע לאחוז הנותר. דוגמא קלאסית היא הגבר-גבר, שאול מופז. האיש הצהיר ביום שישי שהליכוד הוא הבית, ש"הציעו לי תפקיד בקדימה וסירבתי", ובשבת הלך לקרוא את הסקרים. עיניו חשכו. ביום ראשון, הוא כבר היה בקדימה, בנימוק ש"הליכוד הקצין ימינה", וכי הוא מונהג על ידי "פייגלין, ולהבדיל נתניהו ולנדאו". ביום שני, הגיע לבוחריו בליכוד מכתב – ששלח ביום שישי - בו הוא מזכיר להם שהליכוד הוא הבית, ושאין לנטוש אותו. אם זה לא היה שר הבטחון שלנו, גם אנחנו היינו צוחקים.
 

7. מחובר היטב

מנותק? אני? בוש (רויטרס)
 מנותק? אני? בוש (רויטרס)   
נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, התייצב בפני המצלמות ומסר את אחת ההצהרות המביכות ביותר, מאז טען ריצ'רד ניקסון שאיננו נוכל. לדבריו, למרות השמועות, "אני לא חי בבועה", והוא אפילו קורא עיתונים. עוד אמר בוש כי הוא רואה קטעי חדשות - שנערכו על ידי עוזריו. הממ.

במקביל, הצהיר בוש כי – כמו שיכול היה לדעת כל קורא עיתונים לפני שנה– ארצות הברית פלשה לעיראק על סמך מודיעין שגוי.
 

8. אני? פוליטיקאית? וואלה?

רונית תירוש היא אולי מנכ"לית משרד החינוך (לשעבר, לשעבר, אנחנו יודעים), אבל מסתבר שידע, אקטואליה, וסתם חשיבה אזרחית הם לא התחום החזק שלה. היא הרבה יותר טובה בבכי.

עם הצטרפותה למפלגת קדימה, ערכה תירוש מסיבת עיתונאים מביכה במיוחד, בה גמגמה שאין לה דעות פוליטיות מוצקות, וש"אני לא זוכרת למי הצבעתי בבחירות האחרונות". השאלה המתבקשת, כמובן, היא למה גברת כזו חושבת שהיא ראויה להיות בכנסת. השאלה הזו, אגב, מופנית אליכם.
 

9. המוח במחסן

צפוי להתרגל למצב הזה. חזן (לעמ)
 צפוי להתרגל למצב הזה. חזן (לעמ)   
חבר הכנסת יחיאל חזן (ליכוד) ניסה לכפר על הצבעתו הכפולה. הוא עשה זאת על ידי נסיון לגנוב את המכשירים המעידים על כך. כשנתפס, הסביר ש"המוח נשאר במחסן". הוא התכוון, כנראה, למוח של המכשירים.

מצד שני, מדובר באדם כה חסר תבונה, עד שאמר ש"כל הערבים הם תולעים החופרים תחת המדינה", בדיוק בערב בו מתו חמישה חיילים ערבים כשמנהרה מוטטה את המוצב שלהם. חזן מחזיק בשיא נדיר: הוא הח"כ היחיד שצפוי להתמודד עם שני כתבי אישום, אחד בשל הצבעה הכפולה והשני בשל נסיון שיבוש הליכי המשפט.
 

10. ויש שיאמרו בצדק

יושב ראש הכנסת, רובי ריבלין, הספיד את הכנסת היוצאת במילים "הכנסת ה-16 היתה ללא ספק הכנסת המושמצת ביותר בתולדות המדינה ויש שיאמרו בצדק". הוא קרא לאזרחים לבחור "כנסת טובה יותר". עד כאן צחקנו; הגיע הזמן לבכות יחד עם ריבלין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by