בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המדע האוסטרלי מציג: מצב כפית 
 
 תודעה עצמאית? כפית תה בפעולה (stock.xcng)    
 
אסא וולפסון

מדענים באוסטרליה הצליחו להוכיח שלכפיות תה יש תודעה עצמאית. מסתבר שכמעט 80 אחוז מהן נעלמות באופן מסתורי. המדענים מציעים הסברים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדענים אוסטרליים הצליחו להוכיח את מה שרוב האנשים יודעים באינסטינקט. לכפיות יש תודעה עצמאית משלהן. כך פורסם אתמול (שישי) במהדורת החג של המגזין הרפואי הבריטי. במחקר שנערך במכון המדעי מקפארלן בורנט למחקר רפואי ובריאות הציבור במלבורן, חוקרים ספרו וסימנו, ללא ידיעתו של איש מחוץ לצוות, 70 כפיות תה ועקבו אחרי התנועות שלהן במשך חמישה חודשים.

הממצאים תמכו בהשערתם של החוקרים. 80 אחוז מהכפיות נעלמו במשך תקופת המחקר, אם כי אלה שהיו באזורים פרטיים של המכון שרדו כמעט משך זמן כפול מאלו שהיו באזורים המשותפים. "בקצב הזה," כתבו החוקרים, "יידרש מחזור מוערך של רכישת 250 כפיות לשנה, רק כדי לשמר אוכלוסייה קבועה של 70 כפיות זמינות בכל זמן".

החוקרים טענו כי המחקר שלהם מוכיח שכפיות התה הם חלק מהותי מהחיים המשרדיים וקצב ההיעלמות המהיר שלהן מוכיח כי הן נמצאות תחת מתקפה חסרת רחמים. בהביעם צער על כך שבספרות המדעית ישנו "העדר מוזר" של מחקרים קשורי כפיות תה, הציעו המדענים מספר תיאוריות להסברת התופעה.
 

הגירה שקטה לכוכב הכפיות או רזיסטנציאליזם?

 
התיאוריה הראשונה הועלתה בהשראת ספרו של דוגלס אדמס, "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה", ומציעה כי כפיות התה מהגרות בשקט בשקט לכוכב לכת המיושב רובו ככולו על ידי צורות חיים "כפיתיות", שם הן חיות את חייהן ב"מצב כפית", המקביל לרעיון הנירוונה האנושי.

הסבר נוסף שהוצע הוא רעיון ה"רזיסטנציאליזם", על פיו לעצמים דוממים דוגמת כפיות יש דחייה טבעית לבני אדם. מצד שני, הציעו הפרגמטיים יותר בצוות המחקר, ייתכן שאנשים פשוט לוקחים אותן הביתה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by