בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הגדרת קדימה כסיעה תמנע התמודדות רמון ואיציק לכנסת 
 
 חיים רמון ודליה איציק. לא יוכלו להתמודד? (אתר הכנסת)   
 
חדשות נענע

אם תוגדר קדימה כסיעה ולא כמפלגה, תוכל פרשנות של סעיף בחוק יסוד: הכנסת למנוע מאיציק ורמון להתמודד ברשימת קדימה לכנסת ה-17

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עורך הדין שי גלילי, המתמודד ברשימת הליכוד לכנסת, פנה אמש (שישי) ליועצת המשפטית של הכנסת בבקשה שתקבע האם תנועת קדימה מהווה סיעה או מפלגה. בגלי צה"ל נחשף כי אם קדימה תוגדר כסיעה, יכולה פרשנות משפטית מסויימת של חוק יסוד: הכנסת, למנוע מאנשי מפלגת העבודה לשעבר, חיים רמון ודליה איציק, להתמודד ברשימת קדימה לכנסת ה-17. הם יוכלו למלא תפקידי שרים, אך לא להיבחר לחברי כנסת.

סעיף שבחוק יסוד: הכנסת קובע שחבר כנסת אשר פרש מסיעתו ולא התפטר מהכנסת, לא יכלל ברשימת מועמדים של מפלגה שהיתה מיוצגת על ידי סיעה של הכנסת היוצאת. כלומר, במידה וקדימה מהווה סיעה, לא יוכלו רמון ואיציק, שפרשו מהעבודה לקדימה ולא התפטרו מהכנסת, לרוץ לכנסת הבאה מטעם תנועתם. החוק נועד למנוע מעבר של חברי כנסת בין סיעות בתמורה לטובות הנאה.

על מנת למנוע את מועמדותם של רמון ואיציק, יש להגדיר כי השניים אכן פרשו ממפלגת העבודה. גורמים משפטיים העריכו שמכיוון שמדובר בתקופת בחירות, והיות והשניים לא פעלו נגד מצעה של מפלגת העבודה, אזי לא נחשבות פעולותיהם לפרישה. זאת כנגד דעתם החולקת של גורמים משפטיים אחרים, הסוברים כי מבחינה מהותית רמון ואיציק אכן פרשו. לדברי סוזי נבות, מומחית למשפט חוקתי מהמכללה למינהל, "גם אם הם נחשבים פורשים יהיה קשה למנוע מהם להתמודד. המטרה של החוק למנוע מעבר ממפלגה למפלגה בתמורה לטובות הנאה. ופה זה לא המצב".

במידה ותוגדר קדימה כמפלגה, ולא כסיעה, לא תוכל להנות מכספים המגיעים לפי "חוק מימון מפלגות" לסיעות בלבד, וכן לא מזמן שידור מועדף לפי חוק הבחירות. מקדימה נמסר בתגובה כי אין בכוונתה לקחת חלק במסעו של עורך הדין גלילי לפרסום עצמי ולמקום בלתי ריאלי לרשימת הליכוד לכנסת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by