בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עוזי ברעם - החלטתי לפרוש מהפוליטיקה 
 
 
חדשות נענע 

לאחר 23 שנים בכנסת ובפוליטיקה הודיע היום ח"כ עוזי ברעם על פרישתו מהחיים הפוליטיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר בבית סוקולוב בתל אביב, הודיע ח"כ עוזי ברעם על פרישתו מהחיים הפוליטיים.
 
"עם תחילתה של מערכת הבחירות האחרונה לראשות הממשלה שקלתי בכובד ראש לפרוש מהכנסת ומהחיים הפוליטיים. לא ראיתי טעם להישאר במידה ולא אתמודד על ראשות המפלגה. אני חבר כנסת משנת 77 ועד היום ברציפות. הייתי חבר בצעירי העבודה ועמדתי בראש מטה ירושלים. אני חש קורת רוח מעשייתי הפוליטית שיש בה עשייה ומאבקים" אמר ברעם והוסיף "עמדתי בראש המקימים של המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, בסוף שנות ה-70 נבחרתי להנהיג את מחוז ירושלים על ידי טדי קולק ופעלתי לחיזוקה וביסוסה של בירת ישראל".

הוא המשיך בסקירת דרכו הפוליטית ואמר "נבחרתי למזכ"ל המפלגה בממשלת האחדות הראשונה והבאתי לדמוקרטיזציה של המפלגה ולשחרורה של המפלגה מהתקופה הבולשביקית של הוועדה המסדרת. בעקבות שינוי זה הצליחו להיכנס לכנסת בעידודי חברים צעירים כמו: יוסי ביילין, עמיר פרץ, אברום בורג, שמעון שטרית, רענן כהן, חגי מרום".


ברעם הזכיר את מערכת היחסים שהיתה לו עם יצחק רבין שמינה אותו לשר התיירות ולאחר מכן לשר הפנים. "נאלצתי לעזוב בנסיבות קשות לאחר תקופה קצרה" הוא אמר.

"היתה ביני לבין רבין ופרס יחסי קרבה אך גם מאבקים קשים ועבדתי לצידם במשך שנים. סירבתי להצעתו של פרס לכהן כשר בממשלת שמיר מאחר והתנגדתי לממשלת האחדות בשנת 1988" אמר ברעם.

ברעם קרא לבחירות יו"ר חדש למפלגה ולשקם אותה מהריסותיה, עוד הוא אמר כי יש להביא לחילופי דורות בהנהגת המפלגה ובכנסת יש לקדם לאלתר חברים צעירים יותר. הוא הביע דאגה ממצבה של ישראל ואמר כי על העבודה לעצב לעצמה עקורנות חברתיים וכלכליים.

לשאלת אחד הכתבים הביע ברעם את הערכתו לשמעון פרס אמר כי הוא תופעה מיוחדת וביקש "להוציא אותו מהקשר גילי".

הוא שלל את האפשרות של הקמת מסגרת פוליטית חדשה עם יוסי ביילין ויוסי שריד ואמר כי הוא פורש לא בכדי לעסוק בפעילות פוליטית אחרת. "אני מכהן בכנסת 23 שנה ואני פורש כי הגיעה העת" אמר ברעם.

"בימים הקרובים אנסה כמידת יכולתי לא להיכנס למאבקים פוליטיים ולא אזרוק אבנים על המפלגה ומוסדותיה. מבין שני המועמדים הנוכחיים אני תומך באברום בורג. אני מעריך מאוד את שלמה בן עמי ואני חבר אישי של חיים רמון, אך כרגע הם אינם מועמדים".

ברעם גם העביר ביקורת מרומזת על אהוד ברק ואלי גולדשמיט כשאמר כי הוא באמת הולך לפרוש ולהגיש את התפטרותו ליו"ר הכנסת מחרותיים. עוד הוא אמר כי אחד מהפורשים עושה זאת לאחר כהונה קצרה מאוד בכנסת וככל הנראה התכוון לאהוד ברק. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by