בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בבילעין הוקם המאחז הפלסטיני הראשון  
 
 המאחז בבילעין, מתנחלים עזרו בהקמה (אינדימדיה)   
 
חכים בשארה

מתנגדי הגדר בבילעין הוסיפו מבנה קבע ל "מאחז", המנהל האזרחי פועל להריסת הבניין, עזרה בלתי צפויה מכמה מתנחלים ממודיעין עלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המאבק של מתנגדי הגדר בבילעין עולה מדרגה. בלילה של יום ראשון הם בנו מבנה קבע מעבר לגדר והכריזו עליו כ- "המרכז למאבק משותף בבילעין". הבית שהוקם מתווסף למכולה שהציבו הפעילים במאחז ואשר פונתה פעמיים על ידי הצבא. ביום ראשון השבוע הדליקו הפעילים נר חנוכה ראשון במאחז. הפעילים הופתעו ביום ראשון לראות כחמישה מתנחלים ממודיעין עילית שבאו להזדהות עם המאבק ולעזור בבניה. המתנחלים ביקרו פעמיים בבניין החדש שנבנה.

בניין הקבע ב- "התנחלות בילעין" עומד עדיין על תילו. צה"ל לא הרס את המבנה מיידית. על פי התקנות, המנהל האזרחי מחוייב להמתין שבועיים לפני מסירת הודעת הריסה. בחמישי בינואר צפויה להתכנס ועידה לדיון בעניין. בבניין נוכחים כל יום תושבים מבילעין ופעילי שלום מישראל ומהעולם. ביום חמישי מתכננים הפעילים מסיבת עיתונאים, בשישי הם מתכננים הפגנה נוספת ובשבת הם מתכוונים לארגן סיורים והקרנת סרטים. המאחז הוקם מעבר לגדר, כמאה מטר מההתנחלות מתתיהו מזרח, שכונה חדשה במודיעין עילית.

לפני שבועיים פורסם בעיתון הארץ כי סמוך לבילעין, בהתנחלות מתתיהו מזרח, שכונה חדשה של מודיעין עלית, מוקמות מאות דירות ללא היתר. לפני שנה וחצי נחשפה השיטה של ראשי ההתנחלות להרחבתה בידיעת המינהל האזרחי ובברכתה של פרקליטות המדינה. להלן הפטנט: חברות בנייה שבבעלות ראשי המתנחלים ובניהולם וסוחרי קרקעות רוכשים קרקעות מפלסטינים ומעבירים אותה לממונה על הרכוש הממשלתי במינהל. הממונה מגדיר את הקרקעות כ- "אדמות מדינה", מחכיר אותן בחזרה לעמותות מתנחלים ואלה מוכרות אותן לחברות בנייה. כך מוודאים שהפלסטינים לא יתבעו ביום מן הימים לקבל בחזרה את אדמותיהם. משרד הביטחון, מצידו, דואג שהכליל את השכונות החדשות בתוואי הגדר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by