בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הליכוד והעבודה: סוכמו קווי היסוד לממשלת אחדות 
 
 
חדשות נענע 

ההסכמה: הבסיס לשלום עם סוריה, לבנון והפלסטינים יהיה החלטות האו"ם 242 ו-338; המחלוקת: תוקף הסכמי העבר עם הפלסטינים והיקף הויתורים בהתנחלויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הלילה (שני) השיגו נציגי הליכוד והעבודה הסכמה בעניין קווי היסוד להקמת ממשלת אחדות.
 

המו"מ על ניסוח ההבנות המדיניות בין הצוותים מתקיים בין מזכיר הממשלה המיועד, עו"ד גדעון סער, לשר חיים רמון. היום ישובו הצדדים אל שולחן הדיונים בניסיון לגבש הסכמה לגבי סוגיות שטרם נדונו.

בין הסוגיות העיקריות שנידונו והושגה לגביהן הסכמה: הבסיס להסדר שלום עם סוריה, לבנון והפלסטינים שיהיה החלטות האו"ם 242 ו-338, שמשמעותן שטחים תמורת שלום; לא יוקמו התנחלויות חדשות, אולם עיבוי ההתנחלויות הקיימות יתאפשר לפי הריבוי הטבעי.

סוגיות המחלוקות העיקריות הן מנגנון לקבלת החלטות בממשלה בנושא תוקף הסכמי העבר שנחתמו עם הפלסטינים, מעמדה של המדינה הפלסטינית, ניסוח היקף הויתורים בהתנחלויות. בנושא הסכמי העבר שנחתמו עם הפלסטינים נקבע שישראל תכבד הסכמים קודמים שאושרו בכנסת, בכפוף לקיומם בידי הפלסטינים.

אתמול בצהרים הודיע השר שלמה בן עמי כי לא יצטרף לממשלת אחדות לאומית בכל תפקיד שהוא. בכך מצטרף בן עמי לעמדתו של השר יוסי ביילין שמתנגד גם הוא להקמת ממשלת אחדות.

"מפלגת העבודה חייבת לנהל עתה חשבון נפש עמוק", אמר בן עמי, "ולהיכנס לתהליך הבראה של שיקום ובנייה מחדש, והאופוזיציה היא המקום הנכון לעשות זאת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by