בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דרמה בכנסת: חוק דרעי אושר 
 
 
חדשות נענע 

48 הצביעו בעד החוק ו-47 נגד. בלשכת יו"ר הכנסת החלה בדיקה, בשל אי-בהירות לגבי מניין הקולות האמיתי, אך לבסוף אושר החוק. מהומה כמעט פרצה באולם המליאה בעת ההצבעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת אישרה אחר הצהריים את החוק המכונה "חוק דרעי". החוק מורה על שיחרור אסירים לאחר ריצוי חצי מעונשם, בהתאם להתנהגותם.
 
החוק עבר ברוב של קול אחד: 48 בעד 47 נגד ו-4 נמנעים. מהומה כמעט פרצה במהלך ההצבעה בעקבות עימותים מילוליים קשים בין חברי הכנסת. מיד לאחר אישור החוק החלה בדיקה של הקולות על מנת לוודא את התוצאה הסופית הצמודה.

ח"כ אופיר פינס אמר כי התוצאה היתה למעשה תיקו, שכן נספר קולו של יולי אדלשטיין בטעות כ"בעד". אדלשטיין אמר בתגובה כי קולו לא נספר.

כשלוש שעות לאחר מכן ובהתייעצות עם היועץ המשפטי לכנסת, הכריז יו"ר הכנסת, אברהם בורג, על תקיפות תוצאות ההצבעה - אישור סופי לחוק.

נעדרו מההצבעה חברי כנסת רבים מהליכוד ובהם ראש הממשלה הנכנס, אריאל שרון. מגיש החוק, ח"כ ראובן ריבלין מהליכוד, ביקש למשוך אותו וזכה לביקורות קשות מצד חברי ש"ס.

ראש הממשלה הנכנס, אריאל שרון אמר, כי יכבד כל חוק שתאשר הכנסת. הוא הסביר את העדרותו : "נבצר ממני להשתתף". הוא סירב לפרט את דעתו בעניין החוק ורק אמר: "דעתי בנושא ידועה".

ח"כ אזולאי מש"ס אמר: נזכור לשרון את אי-הצבעתו. זאת לאחר שהרב עובדיה יוסף ביקש משרון להשתתף ולהצביע בעד.

ראש הממשלה היוצא, אהוד ברק, אמר בתגובה לאישור החוק: "זו בושה לכנסת ולמדינת ישראל". גם היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הביע התנגדות לאישור בכנסת. "חוק דרעי הוא חוק עצוב המיטיב עם עבריינים ולא עם קורבנותיהם," דברי רובינשטיין.

מספר חברי כנסת החלו כבר בפעולות נגד החוק החדש: ח"כ מודי זנדברג משינוי הודיע כי יגיש עתירה לבג"צ נגד החוק. ח"כ יהודית נאות משינוי הניחה הצעת חוק על שולחן הכנסת, שתקבע כי החוק החדש לא יחול על עבירות שיש עימן קלון ובהן שוחד ומרמה. ח"כ אבשלום וילן ממרצ הניח הצעת חוק לביטול חוק "דרעי".
 

ידיעות קודמות בנושא:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by