בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
61 אחוזים מהאוכלוסייה מחזיקים בטלפונים ניידים 

61 אחוזים מהאוכלוסייה מחזיקים בטלפונים ניידים

 
 
יניב קרן

בעשר השנים האחרונות גדל שוק הסלולר בכ-3500 אחוזים; מספר מנויי הסלולר בישראל עומד כיום על 4.19 מיליון איש; מחזור השוק בשנה האחרונה מוערך ב- 9.8 מיליארד שקלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר שערכה לאחרונה חברת המחקרים, ביזנס דאטה ישראל, מגלה גידול של 3500 אחוזים בעשר השנים האחרונות, בשוק הסלולר הישראלי.
 
על פי נתוני הסקר בשנת 1995 דיברו בסלולארי רק שמונה אחוזים מכלל האוכלוסייה הבוגרת (כ-120 אלף איש), בסוף שנת 2000 הגיע מספר המנויים ל-4.19 מיליון איש, המהווים 61 אחוזים מן מכלל האוכלוסייה.

עורכי הסקר מעריכים, כי הצמיחה המהירה של השוק הסלולארי תימשך, ובמהלך 2001 יגיע שיעור מחזיקי הטלפונים הסלולאריים ל- 75 אחוזים. עד לשנת 2005יעלה אחוז המשתמשים ויגיע לשמונים אחוזים.

הסקירה מלמדת, כי מאמצע שנות ה- 90 ניטשת תחרות אגרסיבית בשוק הסלולארי. התחרות, שהחריפה עם כניסתה של פרטנר לשוק, הביאה להורדת תעריפי השיחות ומחירי המכשירים הסלולאריים ולשפע מבצעים אטרקטיביים, שהגדילו את מספר המנויים וגרמו לנדידה מרשת לרשת ולמלחמת פרסום.

שימור הלקוחות הפך למאמץ המרכזי של החברות. כלכלני ביזנס דאטה מעריכים, כי עם כניסתו של המפעיל הרביעי (מירס), התחרות צפויה להחריף, כתוצאה מכך המחירים ימשיכו לרדת ורווחי החברות יישחקו. במידה שתתעכב כניסתו של מפעיל נוסף, המחירים צפויים לעלות באופן מתון, בניגוד למצב הנוכחי.

מספר מנויי האינטרנט הסלולארי נכון לחודש נובמבר 2000 נאמד בכ- 45 אלף אלף וחמש מאות (כולל נתוני חברת מירס). עוד מתברר, כי לכל אחת מהחברות הסלולאריות בישראל כ- 1,500 אנטנות, ובסך הכל מוצבות ברחבי הארץ כ- 4,500 אנטנות. אחד הקשיים המשמעותיים של החברות, הוא מציאת אתרים מתאימים להקמת האנטנות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by