בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יש ממשלת אחדות: היום תסוכם חלוקת התיקים 
 
 
חדשות נענע 

שני התיקים הבכירים שיימסרו לעבודה יהיו הביטחון לברק והחוץ לפרס. לפי קווי היסוד לכל אחת משתי המפלגות שבעה שרים בממשלה. חיים רמון הודיע כי אינו חפץ בתפקיד בממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ראש הממשלה היוצא, אהוד ברק, וראש הממשלה הנכנס, אריאל שרון, סיכמו אמש (חמישי) על הקמת ממשלת אחדות לאומית.
 
ברק ושרון נפגשו ביחידות במשרד הביטחון בתל אביב, ולאחר כשעתיים פרסמו הודעה משותפת בה נמסרו הפרטים הבאים: שני התיקים הבכירים שיימסרו למפלגת העבודה יהיו הביטחון, עבור אהוד ברק, והחוץ, עבור שמעון פרס.

קווי היסוד שהושגו אמש קובעים כי לכל אחת משתי המפלגות - העבודה והליכוד - יהיו שבעה שרים בממשלה. ההגדרות אינן כוללות הסכמה ישראלית להקמת מדינה פלסטינית, ואו לפינוי ישובים, ואולם גם ירושלים אינה מוזכרת בקווי היסוד, ונקבע שהבנייה בהתנחלויות תעשה על פי ריבוי טבעי בלבד.

לפי גורם בליכוד את מפלגת העבודה בממשלת האחדות ייצגו ככל הנראה שמעון פרס, בנימין בן אליעזר, חיים רמון, דליה איציק, מתן וילנאי ורענן כהן.

לדברי הגורם יהיו שבעת השרים של שרון סילבן שלום, מאיר שטרית, ראובן ריבלין, לימור לבנת, יהושע מצא, ציפי ליבני ודני נוה, נציג מחנה נתניהו.

עם זאת, השר חיים רמון לא יכהן כשר במממשלת האחדות. רמון הודיע אמש בישיבת צוות המשא ומתן של העבודה כי אינו מעוניין בתפקיד בממשלה. בפגישת בכירי המפלגה מחה רמון על האופן שבו הושגו הסיכומים בין אהוד ברק לאריאל שרון ועל החלטתו של ברק לקחת לעצמו את תיק הביטחון.

היום יתכנסו צוותי המו"מ של הליכוד והעבודה על מנת לדון במינוי סגני שרים, חלוקת ועדות הכנסת וענייני ניהול הקואליציה. בעבודה מעריכים כי מרכז המפלגה יכונס ביום שני או שלישי הבא, ויאשר את המהלך. בליכוד אמרו אמש כי מטרתם היא להציג ממשלה בפני הכנסת ביום חמישי הבא או לכל המאוחר ביום שני שלאחר מכן.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by