בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פילוג בעבודה עקב הקמת ממשלת האחדות והחלטת ברק 
 
 
חדשות נענע 

אריאל שרון ביקש מחיים רמון לחזור בו ולהצטרף לממשלה בראשותו. רמון מצדו החריף את התבטאויותיו הפומביות נגד ברק. ברק בתגובה: "הביוגרפיה של המתנגדים היא קיצור תולדות החתרנות והתחמנות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קולות מעורבים נשמעו היום (שישי) בקרב בכירי סיעת העבודה, בין אם בפומבי או בחדרי חדרים. מול ה`ברית` החדשה בין ברק ופרס, שיכהנו כנראה כשרי הביטחון והחוץ, התייצב בעיקר חיים רמון שתקף את ברק על בחירתו להישאר בפוליטיקה.
 
רמון הודיע כי הוא תומך בממשלת אחדות, אך מבקש מברק לפרוש מהחיים הפוליטיים. במפלגת העבודה ובשמאל נשמעו גם קריאות, מצד השר יוסי ביילין, חברי מרצ ואחרים שלא להצטרף כלל לממשלת שרון.

ראש הממשלה הנבחר, אריאל שרון, ביקש אמש (חמישי) מהשר חיים רמון לכהן כשר בממשלת אחדות בראשותו. כזכור, חיים רמון הודיע שאינו חפץ להצטרף לממשלת האחדות, עקב החלטתו של ברק לכהן בה כשר ביטחון.
 

הציבור אמר 'לא' לברק

חיים רמון תקף היום את ברק בבוטות. "אנו ניאבק בתוך המפלגה שייבחר יו"ר כמה שיותר מהר, על מנת להחליף את אהוד ברק. אני מקווה שבחוקת המפלגה יהיה ברור שיו"ר המפלגה יוכל להחליף את השרים בממשלה", אמר רמון והצביע על כך שהיו"ר הנבחר יחליף את ברק, אם ייכנס לממשלת האחדות.

"אין לי ספק שאהוד ברק ינסה גם להתמודד שוב על ראשות המפלגה," אמר רמון בקול-ישראל. "הוא אינו רוצה להיות בדיוק שר ביטחון אלא להמשיך להנהיג את מפלגת העבודה.

"מנהיג המפלגה שלנו הביא אותנו למבוי סתום בדרך המדינית, למרות שהזהרתי אותו. הזהרתי אותו גם בעניין הכלכלי-חברתי, אך כמו שאמר אחד מפקידי האוצר, ברק הוא הכלאה בין תאצ`ר לרייגן.

"כל הציבורים בישראל אמרו לאהוד ברק `אל תהיה יותר ראש ממשלת ישראל`".

רמון נפגש היום (חמישי) עם ח"כ נחום לנגנטל מהמפד"ל כדי לתאם עמדות למהלך מניעת שיתוף ברק בממשלה. לנגנטל אמר שהדברים נעשים בתיאום עם יו"ר המפד"ל, ח"כ יצחק לוי.

ח"כ סלאח טאריף ממפלגת העבודה, אמר כי איבד את אמונו בהנהגת המפלגה ואמר כי היא מורכבת מ"זגזגן וחתרן". יוסי שריד הביע גם הוא צער על כניסת אהוד ברק לממשלת האחדות.

אהוד ברק השיב היום לברים הקשים שהוטחו בו. "השעה איננה יאה למאבקים בתוך מפלגת העבודה כי צריך איחוד כוחות," אמר. "המאבק אינו מתאים, בעיקר לחברים שהביוגרפיה שלהם כמוה כקיצור תולדות החתרנות והתחמנות".

 
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום אקטואליה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by