בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המיליונר שקלינטון חנן סייע לישראל ולמוסד 
 
 
חדשות נענע 

אישים בכירים בישראל וביניהם אהוד ברק, אברהם בורג וראש המוסד לשעבר, שבתאי שביט, ביקשו מקלינטון לחון את מארק ריץ'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המיליונר היהודי-אמריקני, מארק ריץ`, סייע למוסד ולישראל וזכה למכתבי הוקרה ממנהיגים ישראלים. ריץ`, שנמלט מהחוק האמריקני, זכה לחנינה מהנשיא לשעבר, ביל קלינטון, לפני כחודש.
 
כפי שפורסם, נפתחה השבוע חקירה פלילית נגד קלינטון בשל החשד, שהתעורר בדבר טוהר המידות והחוקיות בחנינה. החשד נובע מהעובדה שאשתו לשעבר של ריץ` תרמה מאות אלפי דולרים למסע הבחירות של המפלגה הדמוקרטית.

המיליונר שהכיר היטב את שוק הנפט בשנות ה-70 ובכלל זה את סוחריו הערבים, נבחר על-ידי המוסד לסייע לו. הוא סייע למדינת ישראל גם בתחומי הבריאות, החינוך, הסעד והתרבות באמצעות קרנות שהקים.

אישים ישראלים כגון ראש הממשלה, אהוד ברק, יו"ר הכנסת אברהם בורג וראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, פנו לקלינטון בבקשה שיחון אותו ויפטור את 50 סעיפי האישום שעמדו כנגדו בארה"ב. גם ראש המוסד לשעבר, שבתאי שביט, ביקש מקלינטון בקשה דומה.

"ריץ` היה בן ברית חשוב לממשלת ישראל והנשיא קלינטון הביא זאת אל תוך מערכת שיקולי החנינה," אמר השבוע ג`ייק סיוורט, שהיה דובר הבית הלבן בתקופת קלינטון.

הפרשה עוררה גם ויכוח פומבי ומתוקשר של אישים יהודים-אמריקנים. מנהיג התנועה הרפורמית בארה"ב, הרב אריק יופה תקף את את מנכ"ל הליגה נגד השמצה את יו"ר מוזיאון השואה בוושינגטון על מעורבותם בנושא לטובת ריץ`. "מה לנו עם אדם כמוהו שסחר באופן בלתי חוקי עם איראן, עיראק ולוב?" שאל יופה בעיתון היהודי "ג`ואיש וויק".
 

ידיעות נוספות בנושא

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by