בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחאות בסרביה בעקבות פיצוץ האוטובוס שבו נהרגו 7 בני אדם 
 
 
רויטרס

יום לאחר הפיגוע שגבה את חייהם של שבעה אנשים, קוסובו מלקקת את הפצעים. הערכה: הפצצה הכילה עד 90 ק"ג חומר נפץ. יוגוסלוויה הכריזה על יום אבל לאומי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסרבים ביוגוסלוויה קיימו היום (שבת) מצעד מחאה בעקבות פיצוץ אוטובוס שגבה את חייהם של שבעה אנשים, כשבמקביל מופעל עליהם לחץ מערבי שלא לנקום את מות השבעה בפעולות נגד האלבנים.
 
עם היוודע דבר הידיעה על הפיצוץ גינה הרוב האלבני את הפיצוץ ואמר כי מדובר בפגיעה אנושה במאמצים להשיג שלום ולאפשר להם שליטה במחוזם. ממשלת יוגוסלוויה מצדה הכריזה על מחר כעל יום אבל לאומי.
 

'זה היה כמו חלום'

הפצצה - שלהערכת כוחות השלום של נאט"ו באזור, הכילה עד 90 קילוגרם חומר נפץ - התפוצצה לאחר ששיירה מוגנת של אוטובוסים סרביים עברה מהשטח הסרבי לצפון המחוז.

"זה היה כמו חלום. פתאום ראיתי אנשים צועקים, צורחים ומכוסים בדם. כמה מהם שכבו בחוץ, מסביב לאוטובוס", סיפר אחד הניצולים בראיון לתחנת הטלוויזיה של סוכנות הידיעות רויטרס.

מחוז קוסובו נמצא רשמית תחת שליטתה של יוגוסלוויה, אך מאז יוני 1999 הוא נמצא למעשה תחת שליטה בינלאומית. האו"ם התחייב להעניק למחוז אוטונומיה, עד שיוסכם בין הצדדים על עתיד גורלו. האלבנים במחוז דורשים עצמאות מלאה, אך נתקלים בסירוב הסרבים בקוסובו והממשלה בבלגרד.
 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by