בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וול-סטריט: אזהרות הרווח גררו את הנאסד"ק לירידה של 5 אחוזים 
 
 
חדשות נענע 

שורה של בשורות רעות בדבר צמיחה ועלייה במדד המחירים לצרכן הכניעו את מדד הטכנולוגיה. ירידות שערים תלולות בישראליות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדד הטכנולוגיות, נאסד"ק, צנח אמש (שישי) ב-5 אחוזים לרמה של 2425 נקודות, בעקבות ריבוי אזהרות רווח של חברות הטכנולוגיה, וסיים את שבוע המסחר בירידה מצטברת של 1.8 אחוז. מדד התעשייה הכבדה, הדאו ג`ונס, ירד ב-0.84 אחוז ונסגר ברמה של 10799 נקודות, ללא שינוי משמעותי לעומת תחילת השבוע.
 
נורטל התרסקה ב-32.7 אחוזים לאחר שפירסמה שלשום אזהרת רווח, המנכה כ-50 אחוזים מתחזיות הצמיחה לשנת 2001, על רקע ההאטה הצפויה בכלכלה האמריקאית. במקביל הודיעה החברה על פיטורים של כ-10000 מעובדיה.
 

המדד הגבוה הפתיע את המשקיעים

גם מניית דל ירדה אתמול, לאחר שהזהירה מפני האטה בצמיחה בהמשך השנה. דל צנחה 6 אחוזים. היולט פאקארד, שהודיעה כי אינה צפיה לשוב בקרוב לצמיחה דו-ספרתית, איבדה 8.8 אחוזים.

על המסחר בנאסד"ק העיב גם מדד המחירים ליצרן לחודש ינואר שהתפרסם אתמול. המדד רשם עלייה של 1.1 אחוז לעומת החודש שעבר - העלייה התלולה ביותר בעשר השנים האחרונות, שעומדת בניגוד לתחזיות בדבר מיתון. המסחר בוול-סטריט עמד בסימן נתוני האינפלציה המפתיעים שהעלו ספקות באשר לשינוי במדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי האמריקאי (הפדרל ריזרב).
 
 

גם הישראליות נחתכו

גם המניות הישראליות הנסחרות בנאסד"ק התמוטטו אתמול. מניית צ`ק פוינט נפלה ב-5.1 אחוזים למחיר 90.2 דולר לאחר יומיים רצופים של נסיקה מרשימה. מניית מרקורי, שעלתה אף היא בשני ימי המסחר הקודמים, השילה 6.4 אחוזים ונסחרת כעת במחיר 79 דולר.

אתר האינטרנט TheMarker.com מדווח כי מניית קומטאץ` המשיכה את מגמת ההתרסקות של הימים האחרונים וירדה ב-11.1 אחוז למחיר של 1.5 דולרים.

עוד בין היורדות: קומברס ב-4.7 אחוז למחיר של 103.7 דולר, ואמדוקס ב-5.7 אחוזים למחיר של 68 דולר.

ואולם, בין הישראליות היו גם כאלה שהצליחו לנסוק חרף המגמה שהתסמנה במסחר, ובהן לנאופטיקס שהוסיפה 9.9 אחוזים למחיר של 13.9 דולר ומניית בקווב שעלתה למחיר של 4.6 דולרים.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by