בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה מגנה התקיפה בעיראק  
 
 
רויטרס

פוטין: ההתקפות האוויריות חרגו מהחלטות האו"ם ולא תרמו להרגעת המצב באזור. משרד החוץ הרוסי: ההתקפה סותרת את הנורמות הבינ"ל. בלייר: בריטניה מוכנה לתקיפה נוספת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה פירסמה היום (שבת) הודעת גינוי על הפשיטות האוויריות המשותפות של כוחות ארצות-הברית ובריטניה על עיראק, בה נאמר כי ההתקפות הוכיחו כי שתי המדינות נחושות להשתמש בכוח ולחמוק מהחלטות האו"ם בפעולותיהן בבגדאד.
 
נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, אמר כי ההתקפות האוויריות לא תרמו להרגעת המצב באזור. לדבריו אפשר וצריך להביא לרגיעה באמצעים פוליטיים תוך יישום קפדני של ההחלטות הרלוונטיות של האו"ם.
 

משרד החוץ הרוסי: 'וושינגטון ולונדון ממשיכות להתבסס על כוח נגד עיראק'

סגן ראש מנהלת הקרמלין, סרגיי פרקהודקו, אמר כי רוסיה תמתח ביקורת על "כל גילוי כוח של ארצות-הברית ללא קשר (לשאלה) כלפי מי הוא מופנה, אם הן חורגות מהקשרן של החלטות מועצת הביטחון של האו"ם".

משרד החוץ הרוסי אמר שההתקפות מחוץ לאזורים האסורים לטיסה מוכיחות, ש"וושינגטון ולונדון ממשיכות להתבסס על כוח נגד עיראק". "קו זה סותר את הצ`רטר של האו"ם ואת הנורמות הבינלאומיות, ומחמיר את המצב שכבר עכשיו נפיץ במזרח התיכון ובמפרץ".

 
 
המנהיג הלאומני ולדימיר ז`ירוניווסקי, שהביע בעבר תמיכה בעיראק, היה התקיף מכולם. בראיון לסוכנות הידיעות אינטרפקס הוא אמר כי "ימיו הראשונים של ממשל בוש מכוסים בדם של ילדים עיראקים".

ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, הדף היום את הביקורת על המתקפה ואמר כי בריטניה מוכנה לתקוף את עיראק פעם נוספת, אם תמשיך ההגנה האווירית העיראקית לתקוף מטוסים בריטיים. בקול ישראל דווח כי בלייר אמר שהפעולה היתה מוגבלת ונועדה להגן על מטוסי ארצות-הברית ובריטניה, הנתונים מדי פעם להתקפות עיראקיות המפטרלים באזור האסור לטיסה למטוסים עיראקיים.


 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by