בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
50 מיליון משתמשי נאפסטר יועמדו לדין? 
 
 
מערכת, סיון.קום

פסיקת בית המשפט לערעורים בעניינה של נאפסטר מטילה את האחריות גם על המשתמשים ובבבלגיה נעצרו כבר שלושה מהם בחשד להפרת זכויות יוצרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נאפסטר הואשמה על ידי בית המשפט לערעורים בסיוע להפרת זכויות יוצרים ובהפרת זכויות יוצרים עקיפה. ה"ניו יורק טיימז" מפנה את הזרקור למפרים האמיתיים: משתמשי התוכנה.
 
שלושה משתמשים כאלה נעצרו בשבוע שעבר בבלגיה בעקבות תלונה שהוגשה למשטרה על ידי חברת תקליטים מקומית.

בית המשפט לערעורים מצא, כי נאפסטר אשמה ב"תרומה להפרת זכויות יוצרים", בכך שהיא מסייעת במודע למשתמשים ומעודדת אותם לפגוע בזכויות יוצרים. בנוסף קבע בית המשפט כי האחריות למנוע הפצתם של קבצי מוסיקה מוגנים מוטלת על נאפסטר. עוד נקבע, כי נאפסטר אשמה ב"הפרת זכויות יוצרים עקיפה", כתוצאה מהאינטרס הכלכלי בהפרת זכויות היוצרים על ידי משתמשיה, וכי ביכולתה לנטר את המערכת לשם מניעת הפרה כזו.

קביעת בית המשפט, הופכת את נאפסטר למכשיר המסייע למפרי הזכויות האמיתיים: משתמשי התוכנה. מומחה לדיני אינטרנט, איאן סי. באלון, השווה את החלפת השירים לבזיזת חנות בעת הפסקת חשמל. לדעתו, פסיקת ערכאת הערעורים משולה לחזרת החשמל, והיא תפסיק את הביזה, ותוביל למערכת הוגנת להחלפת קבצי מוסיקה.

עם זאת, לא סביר שחברות התקליטים יתחילו לרדוף את כל 50 מיליון המשתמשים. מנגד דיווח ה"פייננשל טיימז" בשבוע שעבר, כי יחידת פשעי המחשב במשטרה הבלגית פשטה על בתיהם של שלושה משתמשי נאפסטר, והחרימה מחשבים, אחרי פנייה של חברות התקליטים. אולם ההערכה היא, שבהיעדר חוק ספציפי לנושא, יצאו החשודים בלא משפט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by