בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתרחבת החזית נגד מינויו של ברק לשר ביטחון 
 
 
חדשות נענע 

ברק פנה היום לשריו וביקש "עזרו לי לקבל את המינוי", ראש הממשלה מתכוון לפתוח במסע להסברת צעדיו האחרונים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בתום ישיבת הממשלה כינס ראש הממשלה, אהוד ברק בלשכתו בצהרים (ראשון), את השרים המקורבים לו, בנימין בן-אליעזר, מתן וילנאי, רענן כהן, דליה איציק ואברהם שוחט, בבקשה לסייע לו בגיוס תמיכה פוליטית לאישור מינויו במרכז העבודה, לתפקיד שר הביטחון בממשלת האחדות.
 
בישיבה ביקש ברק ממזכ"ל המפלגה רענן כהן לדחות את כינוס מרכז העבודה, שתוכנן לימים הקרובים בשבוע לפחות. ברק נימק את הבקשה בטענה כי ברור לו שאם תיערך ישיבת המרכז השבוע, לא יצליח להעביר את מינויו לשר הביטחון בממשלה, ואולי גם את הקמת ממשלת האחדות.

לאחר שספג התקפות קשות מצד בכירים במפלגת העבודה מעוניין ברק, לדבריו, להסביר בשבוע הקרוב את צעדיו לחברי מרכז המפלגה, ולהגדיל את מספר תומכיו.

ביממה האחרונה מגבשים אישים בעבודה המתנגדים לממשלת אחדות דרישה להצבעה חשאית במרכז המפלגה השבוע, על מנת לסכל את מינויו של ברק לשר ביטחון בממשלת האחדות. את ההתנגדות למינוי ברק לשר ביטחון מובילים השרים חיים רמון, שלמה בן עמי ויו"ר הכנסת, אברהם בורג.

יו"ר סיעת המפד"ל בכנסת, ח"כ שאול יהלום, אמר כי המפד"ל לא תשתתף בממשלה ברשות שרון אם ברק יהיה שר הביטחון. "לא ייתכן כי מי שנכשל בתפקידו, כראש ממשלה ושר ביטחון", אמר יהלום, "יקבל את האחריות על הדרך הביטחונית החדשה, אחרי כישלון מוחץ בתחום הביטחוני בחצי השנה האחרונה".

לעומתו אמר ראש המפד"ל, ח"כ יצחק לוי, כי מפלגתו אמנם מתנגדת למינוי ברק, אולם לא תציב תנאים בעניין זה. אתמול נפגש לוי עם שרון. מחר תכונס סיעת המפד"ל בכנסת ותכריע בין הגישות השונות באשר למועמדותו של ברק לשר הביטחון.
 

כתבות קודמות בנושא:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by