בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק שוקל לסגת מתוכנית ממשלת האחדות 
 
 
חדשות נענע 

בעבודה זועמים על הודעתו של שרון כי רק הוא ינהל את המו"מ המדיני וכן על כוונת הליכוד לצרף לממשלה את גנדי וליברמן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוותי המשא ומתן של הליכוד והעבודה נפגשו אמש (ראשון) לשם דיון בחלוקת התיקים בממשלת האחדות ובנושאים נוספים כמו חוק טל, דרישת הליכוד כי המו"מ המדיני ינוהל על ידי משרד ראש הממשלה ולא על ידי משרד החוץ המיועד לשמעון פרס, והכללתם בממשלה של רחבעם זאבי ואביגדור ליברמן.
 
בעבודה זועמים על כך ואומרים כי אם לא יסוכמו לשביעות רצון נציגיו של ברק, העבודה לא תצטרף לממשלה.עוד אומרים בעבודה כי הליכוד מסרב להעניק לה את מרבית התיקים שביקשה למעט תיקי החוץ והביטחון שכבר הובטחו לה.

בראיון לגלי צהל אמר הבוקר (שני) שר החוץ, שלמה בן עמי, כי זו תהיה טעות קשה אם מפלגת העבודה תצטרף לממשלת אחדות בראשות אריאל שרון. בן עמי הוסיף כי העבודה צריכה להוות אופוזיציה לשלטון ולא להשתלב בתוכו. "אפשר לתמוך במהלכי הממשלה מבלי להיות בתוכה", אמר. לדבריו כניסה של העבודה לממשלה תגרום ל"בוקה ומבולקה".
בתגובה לדברי שרון, שהגדיר את ברק כ"חייל טוב שימלא פקודות" אמר בן עמי כי תקופת הצבא בחייו של ראש הממשלה ברק חלפה והמצב הזה לא יחזור.

אתר הארץ מדווח כי הלילה חלה התקדמות מועטה במשא ומתן בין העבודה לליכוד על הקמת ממשלת האחדות. צוות הליכוד היה אמור להציע הלילה את רשימת התיקים בהם יחזיקו שרי העבודה אולם ההצעה לא עלתה בגלל מחלוקות קשות במשא ומתן בנושאים אחרים. הבוקר ייפגש שרון בביתו עם אנשי משק וכלכלה בפעם השנייה מאז היבחרו.


בליכוד טוענים שאהוד ברק יזם את המשבר בגלל התביעות ממנו לפרוש מהחיים הפוליטיים. בעבודה אמרו בתגובה, כי שרון הקשיח את עמדותיו. בליכוד הסבירו, כי העבודה חזרה בה מהסכמתה שכל יוזמה מדינית וכל ניהול של מו"מ בידי אחד השרים יהיה בכפוף לראש הממשלה. הצוותים של שתי המפלגות יפגשו שוב הלילה. בתוך כך, ביטל רה"מ המיועד ,אריאל שרון, פגישה שתוכננה להתקיים היום עם השר יוסי ביילין, בין השאר, בגלל הטענות במפלגת העבודה כי שרון מתערב בעניינים הפנימיים של המפלגה.

בתוך כך מתברר כי אהוד אולמרט, ראש עיריית ירושלים, נוטרל מתפקידו במו"מ הקואליציוני להקמת ממשלת אחדות. מרכז צוות המו"מ של הליכוד, אורי שני, מקורבו של שרון, לא הזמין את אולמרט לישיבות האחרונות.

מרכז מפלגת העבודה יתכנס רק ביום ראשון הבא כדי לדון בנושא ההצטרפות לממשלת האחדות. קודם לכן, תתכנס ועדת החוקה של המפלגה כדי לדון בשאלה, אם יש לאהוד ברק את הסמכות למנות את השרים בממשלת האחדות שתוקם ואם השר חיים רמון יכול להציע רשימת שרים משלו. היום יחל אהוד ברק בפגישות עם חברי מרכז העבודה בניסיון לשכנע אותם בצורך למינויו כשר הביטחון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by