בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
באולם הדיונים של ועדת אור פרצה מהומה והדיונים הופסקו 
 
 
חדשות נענע 

במהלך עדות שוטר מג"ב החשוד כי ירה בראמי חאתם גרה מהכפר ג'ת צעקה לעברו אם ההרוג: "אתה הרגת את הבן שלי", והתעלפה. הדיונים יתחדשו אחר הצהרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מהומה פרצה היום (שני) באולם הדיונים בשעה שעלה להעיד בפני הוועדה, שוטר מג"ב, מוראשד ראשד, שעל פי העדויות ירה בראמי חאתם גרה מג`ת, במהלך אירועי חודש אוקטובר.
 
במהלך עדות השוטר התקרב לעברו דודו של ראמי והחל להכותו. מייד לאחר מכן פרצה במקום מהומה, שבמהלכה התעלפה אימו של ראמי, שצעקה לעבר השוטר: "הרגת את הבן שלי", ופונתה מהאולם. דיוני הוועדה הופסקו זמנית בעקבות המהומה.

היום מעידים בפני הוועדה ארבעה אזרחים ערבים מג`ת, שהשתתפו בהפגנה בה נהרג ראמי חאתם גרה ושני שוטרים שהשתתפו בפיזור ההפגנה.

הבוקר העיד שוטר משמר הגבול, אברהם בר, בפני הועדה כי השוטרים ירו כדורי גומי לעבר המפגינים מבלי להשתמש קודם לכן באמצעים לפיזור הפגנות.

הבוקר החל השלב הפומבי בעבודת ועדת החקירה הממלכתית, לבדיקת מאורעות חודש אוקטובר בצפון הארץ, בהם נהרגו מאש המשטרה 13 אזרחים ערבים בתחומי הקו הירוק.
 

היום יעידו בפני הוועדה שלושה מתושבי הכפר ג`ת, ולאחר מכן, בשעות אחר הצהרים, יעידו ארבעה שוטרים ממחוז הצפון.

בהנהלת בתי המשפט אמרו אתמול כי "מעולם לא עמד לפני ועדת חקירה ממלכתית כל כך הרבה חומר על כל כך הרבה אירועים". כ-150 עדויות נגבו באיסוף הראיות במהלך שלושת החודשים האחרונים. איסוף הראיות יימשך במקביל לדיונים הפומביים של הוועדה.

בראש הוועדה עומד שופט ביהמ"ש העליון תאודור אור, וחברים בה סגן נשיא ביהמ"ש המחוזי בנצרת ג`ארח סהל, ופרופ` שמעון שמיר מאוניברסיטת תל אביב, לשעבר שגריר ישראל בירדן ובמצרים.

בשונה מדיונים פומביים של ועדות חקירה ממלכתיות בעבר, אף בקשה לשידור חי של דיוני הוועדה לא הוגשה. ביהמ"ש העליון הקצה אולם מיוחד לדיוני הוועדה הפומביים ולסיקורם התקשורתי - באינטרנט, בעיתונות המשודרת ובעיתונות הכתובה.

עד היום לא הופיע אף עד ראייה ערבי בפני חוקרי הוועדה, את העדויות מסרו חוקרי ארגון זכויות האדם "עדאלה" ואולם בדיוני הוועדה יוכלו להופיע רק עדי הראייה בעצמם.

לפי ההערכות יארכו דיוני הוועדה כחצי שנה לפחות, ובוועדת החקירה מקווים כי פרסום הדיונים ידרבן אזרחים נוספים, שנכחו באירועים, למסור את עדותם.
 
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by