בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: המו"מ קרוב לסיכום; ברק עורם קשיים מכוונים 
 
 
חדשות נענע 

הערב צפוי שרון להיפגש עם ח"כ זאבי וליברמן, שני אישים שברק פוסל את השתתפותם בממשלת האחדות על מנת להוכיח לברק כי אין בכוונתו להיכנע לתנאיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ראש הממשלה הנבחר אריאל שרון אומר היום (שלישי) כי המשא ומתן בין צוותי הליכוד והעבודה על הקמת ממשלת אחדות קרוב לסיכום וכי אהוד ברק מציג מצג שווא בדברו על קשיים, ועורם קשיים מכוונים.
 

אמש הנחה שרון את צוות המו``מ מטעמו לעשות כל מאמץ לכונן ממשלת אחדות ולא לפתוח לפי שעה בדיונים על הקמת ממשלה צרה.

היום יימשך המו``מ הקואליציוני בין צוותי הליכוד לעבודה. מנכ``ל הליכוד אורי שני ומזכ``ל העבודה רענן ייפגשו כהן במאמץ ליישב את העניינים שבמחלוקת. הערב ייוועד שרון עם חברי הכנסת ליברמן וזאבי, שני אישים שברק פוסל את השתתפותם בממשלת האחדות.

אתמול נמשכו חילופי ההאשמות בין נציגי אהוד ברק ואריאל שרון בנושא העיכוב וההכשלה של הקמת ממשלת האחדות; בליכוד טוענים כי ביום ראשון בלילה כבר כמעט הצליחו להגיע עורכי הדין גיורא עיני וחנן מלצר מהעבודה וגדעון סער ואורי שני מהליכוד לכל ההסכמות הנדרשות.

"את נושא התיקים ניתן היה לסכם בתוך שעה", אמרו נציגי הליכוד, "אך אהוד ברק החליט לפתע להעלות נושאים חדשים: וטו על ליברמן וגנדי, תביעה ל`הסדרים מדורגים` במקום הסדרי ביניים כפי שכבר נקבע בקווי היסוד, והתביעה הבלתי הגיונית למתן עצמאות מדינית לו ולפרס. ברק צריך לזכור כי הבחירות הסתיימו והוא ניצח במינוס 25 אחוז."

לנוכח המשך המאבק נגד ברק בעבודה והקשיים שהתגלעו במו"מ החליט אתמול ראש הממשלה הנבחר אריאל שרון, להוכיח לעבודה כי הוא מסוגל להקים גם ממשלה צרה. שרון נפגש בכנסת, מול המצלמות, עם יו"ר מפלגת המרכז אמנון שחק, והציע לו להצטרף לממשלתו, בכל הרכב. לאחר מכן נפגש עם ח"כ דוד לוי יו"ר סיעת גשר וסיכם עמו כי ימונה לשר בממשלה.

הערב צפוי שרון להיפגש עם יו"ר ישראל בעלייה, נתן שרנסקי, ועם ראשי האיחוד הלאומי ישראל ביתנו, רחבעם זאבי ואביגדור ליברמן, שני אישים שברק פוסל את השתתפותם בממשלת האחדות.
מטרת הפגישה היא לאותת לעבודה כי אין בכוונתו להיכנע לתנאי של ברק לפיו תוקם ממשלת אחדות אך ורק בלי השניים הללו, שמייצגים לדברי ברק, מפלגות קיצוניות שהעבודה לא תוכל לשבת איתן.

במפלגת העבודה טוענים כי מי שמכשיל את המו"מ הוא דווקא הליכוד ושרון. "ניתן היה לסכם את עניין ממשלת האחדות במוצאי שבת, יום וחצי לאחר שברק הודיע לשרון על נכונותו להצטרף לממשלה", אמרו במפלגה. "מי שכשל - היה שרון. הוא הזמין אליו את רמון, שמע ממנו מה ששמע, ולמחרת כבר הופיעו כותרות כי ששרון אינו מתעקש על כך שברק יהיה שר ביטחון".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by