בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צרפת: לארה"ב אסור לתקוף בעיראק 

צרפת: לארה"ב אסור לתקוף בעיראק

 
 
חדשות  נענע

טוענת כי להפצצות האמריקניות אין בסיס חוקי, וכי על ארה"ב לשנות את גישתה לפני שאירופה תפרוש מהתמיכה בדרך ההתמודדות עם סדאם חוסיין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צרפת מובילה את ההתנגדות למתקפה האווירית האמריקנית על בגדאד.
 
אתמול (שני) הודיעה צרפת כי לארה"ב "אין בסיס חוקי להפגזות מסוג זה", והזהירה את ואשינגטון כי עליה לשנות את הגישה, אם ברצונה להגיע להסכמה בעולם המערבי על דרך ההתמודדות עם סדאם חוסיין.

מדובר בצעד המרחיק לכת ביותר בו נקטה צרפת אי פעם בעניין המדיניות כלפי עיראק.

המתקפה האמריקנית על עיראק התקבלה כמהלומה דיפלומטית בבירות אירופה. פוליטיקאים בבריטניה ובגרמניה הגיבו בצורה יותר מאופקת שר החוץ הצרפתי, שנחשב למבקר הבוטה ביותר של ארה"ב על מדיניותה כלפי עיראק אמר: "כל שאר הממשלות הביעו את ביקורתן, ספקותיהן ואי-השקט שלהן לגבי
המתקפה כי אנחנו לא רואים מה הטעם בפעולה זו".

בריטניה היתה המדינה היחידה שהצטרפה למתקפה האמריקנית, אבל אפילו ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, רמז כי הוא מעוניין בגישה חדשה שתהיה מקובלת הן על אירופה והן על ואשינגטון. עם זאת, בלייר עושה הכל כדי להימנע מחיכוכים פומביים עם בוש לפני הבחירות בבריטניה.

אירופה מתייחסת למתקפה האחרונה, שאינה מבוססת על כל החלטה של האו"ם. כסימן לכך שממשל בוש ימשיך לשאוף לאמברגו נוקשה על עיראק ולעונשים צבאיים. "הממשל החדש אמר לנו כי הוא שוקל מדיניות חדשה כלפי עיראק, מדיניות הממוקדת יותר על ביטחון ומקלה עם העם", אמר שר החוץ הצרפתי והוסיף "המתקפה הנוכחית היא לא זה ולא זה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by