בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סינון בלתי חוקי 

סינון בלתי חוקי

 
 
חדשות  סיון.קום

ספקית אינטרנט בריטית שהגנה על לקוחותיה מוירוסים חוששת שמעשיה מהווים עבירה על החוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ספקית האינטרנט הבריטית קלרהנט, בחרה להגן על לקוחותיה וחסמה אימיילים שהכילו את וירוס אנה קורניקובה. אולם עתה, חוששת הספקית שהפרה את החוק הבריטי המפקח על ציתות לאימיילים, כך מדווח אתר הרג`יסטר.
 
קלרהנט, אחת מספקיות האינטרנט העצמאיות הגדולות בבריטניה, הפעילה בימים האחרונים פילטר, שמנע העברת אימיילים עם וירוס קורניקובה ל-450 אלף מנוייה. הפילטר חיפש את שם הקובץ של הווירוס, חסם את המיילים שהכילו אותו ושלח על כך הודעה לנמען. אולם בחוק הבריטי RIP (ר"ת של Regulation of Investigatory Powers - ויסות סמכויות חקירה) נקבע, כי יירוט תשדורת בכוונה תחילה ללא אישור חוקי מהווה עבירה.

"אחרי שקיבלנו ייעוץ משפטי, אנחנו חוששים שבפעולתנו הפרנו את חוק ה-RIP", אמר סמנכ"ל טכנולוגיה ראשי בקלרהנט, סטיב רולינסון."יש הסתייגות בחוק, שאומרת שיירוט כזה מותר, אם הוא נועד לשמירת שלמות המערכת או למניעת פשע, אולם לא ברור אם זה המעשה שלנו נכנס תחת הקטיגוריה", אמר רולינסון.

עו"ד בתחום טכנולוגיית המידע, דאי דיוויס, אמר שהחוק נוסח בחופזה ובמעורפל. הוא העריך, שמעשיה של קלרהנט חוקיים, אולם הוסיף, כי חסימת ספאם (הצפות של אימייל פרסומי) אינה חוקית. רולינסון אמר, שיעלה את הנושא בישיבה הבאה של LINX, גוף המסחר של ספקיות האינטרנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by