בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק הודיע סופית: אני פורש מהחיים הפוליטיים 
 
 
חדשות נענע 

בין היתר נימק ההחלטה ביחסו הפוגע של שרון, לפיו ימלא ברק פקודות בממשלתו. שרון מביע צער על ההחלטה ומקווה כי בעבודה יפעלו להקמת ממשלת אחדות לאומית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ראש הממשלה היוצא אהוד ברק הודיע הלילה (שלישי) סופית כי הוא פורש מפעילות פוליטית.
 
במכתב ששיגר לראש הממשלה המיועד אריאל שרון, הודיע ברק על החלטתו לפרוש והבהיר כי לא יקבל את תפקיד שר הביטחון בממשלתו. ראש הממשלה הודיע למזכ"ל מפלגת העבודה, רענן כהן, כי בכוונתו להתפטר ביממה הקרובה מכל תפקידיו במפלגה ולפרוש לפרק זמן מהעשייה הפוליטית והמדינית, כפי שהודיע בליל הבחירות.

במכתב תוקף ברק את שרון ואומר: "התבקשתי באופן אישי על ידך לשמש כשר ביטחון, והסכמתי נבעה מכבוד. לא ביקשתי דבר לעצמי. היחס צריך היה להיות מבוסס על אמון אישי, אך עלעול קצר בכותרות העיתונים מראה כי יחסך פוגע". עם זאת, כותב ברק לשרון, "אמליץ למפלגתי להמשיך לנהל משא ומתן לכניסה לממשלת אחדות".

בהתייחסו לכותרות העיתונים ולבחישה של שרון ואנשיו בענייני מפלגת העבודה, כוונתו של אהוד ברק היא בעיקר לאירועים הבאים שפורסמו ושהכעיסו אותו: הפגישה שקיים שרון עם השר חיים רמון בחוותו בשבת; דבריו של שרון שפורסמו מיד לאחר הפגישה, כי הוא נושא ונותן עם מפלגות ולא עם אישים; דברים ששרון אמר לראשי יש"ע, לפיהם ברק ימלא פקודות בממשלתו; אמירתו כי מצדו, גם שמעון פרס יכול להיות שר ביטחון, והמסר שהעביר שלשום לבכירי העבודה, לפיו ברק מערים קשיים מיותרים על המו"מ.

מזכ"ל העבודה, רענן כהן, אמר כי לאור פרישתו של ברק הוא זה שימלא את מקומו כיו"ר זמני של המפלגה.

ראש הממשלה הנבחר אריאל שרון הביע הבוקר צער על החלטתו של אהוד ברק לפרוש מהחיים הפוליטיים ולא לקבל את תיק הביטחון בממשלת האחדות.

שרון אמר כי אינו מתערב בענייניה הפנימיים של מפלגת העבודה וכי הוא מקווה שמפלגת העבודה תפעל במרץ להיכנס לממשלת האחדות.

דובריו של אריאל שרון מסרו כי הוא מעוניין שתקום ממשלת אחדות.

בסביבתו של שרון מקווים שבכך הוסר המכשול בדרך לממשלת אחדות לאומית וכי מפלגת העבודה תוכל להיכנס לממשלה, בלי התנאים המגבילים שהציב ברק: עניין הצטרפותו של אביגדור ליברמן לממשלה, מנגנון קביעת ההחלטות בממשלה ונושאים נוספים.

יו"ר הכנסת, אברהם בורג, הגיב להודעת ברק ואמר כי "עשה את המעשה הנכון והפגין יושר ציבורי". בורג קרא להקמת הנהגה משותפת של מפלגת העבודה, שתחליט על תנאי ההצטרפות לממשלת האחדות.

גם יו"ר מרצ, יוסי שריד, שיבח את החלטת ראש הממשלה לפרוש סופית ואמר כי "ברק קיבל החלטה נכונה והוא ראוי להערכה".
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by