בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אינדונזיה: 75 נטבחו במהומות ענק - הנשיא יצא לחו"ל 
 
 
חדשות נענע 

כנופיות חמושות בחרבות פשטו על עיר בבורנאו וערפו את ראשיהם של עשרות בני אדם. על אינדונזיה מרחפת סכנת תוהו ובוהו עקב אי הסדרים העצומים במדינה וחוסר היציבות השלטונית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא אינדונזיה, עבד אל-רחמן וואחיד, הרגיע היום (חמישי) בעלותו על מטוסו: לא תהיה שפיכות דמים. במקביל התרחשו באזור בורנאו במדינתו מעשי טבח מזעזעים בהם נרצחו באכזריות 75 בני אדם.
 
כנופיות רבות ביצעו את הטבח הנורא, בעיקר במהגרים מהאי מדורה. גופותיהם נשארו מוטלות זמן רב בחוצות העיר סמפיט, חלק גדול מהן ערופות ראש. חברי הכנופיות פשטו על הרחובות מוקדם היום כשהם חמושים בחרבות ארוכות וביצעו את הטבח, כמעט ללא התנגדות.

לאחר הטבח ברחו מבתיהם 15 אלף בני אדם ומצאו מחסה במבנים ממשלתיים ותחנות משטרה. כוחות הביטחון נאלצו לתגבר באופן מאסיבי את כוחותיהם וגוייס הצי האינדונזי להתמודדות עם המצב הביטחוני הקשה ועם משבר הפליטים שנוצר.

הסיכסוך באיים פרץ סביב שאלת ההתיישבות באזורים לא-מאוכלסים. האיים השונים הם בעלי זהות מקומית חזקה וקיימת יריבות ביניהם, למרות השתייכותם לאותה ריבונות.

וואחיד המריא לעיר המוסלמית הקדושה, מכה, שבסעודיה. הוא נמצא בסכנת הדחה בשל פרשיות שחיתות חמורות בהן הוא חשוד במעורבות. סכנת הדחתו גרמה לאי-יציבות מתגברת ולסכנת אנרכיה או הפיכה צבאית אינדונזיה.

הארמון האינדונזי לא הסביר את סיבת או מטרת הנסיעה בזמן רגיש זה. "אין מה לדאוג", אמר הנשיא לפני שנסע. "סגנית הנשיא, מגוואטי סוקארנופטרי, אחראית בהעדרי".

ברחובות הבירה ג`אקרטה מתקיימות כבר שבועות רבים הפגנות המוניות נגד הנשיא וההערכות כעת הן שיתגברו. לפי ההערכות גם מעשי הטבח ימשכו, בלא מנהיגות אמיתית והתערבות דרסטית של כוחות הביטחון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by