בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הטבח באינדונזיה: מניין ההרוגים עלה ל-210 
 
 
חדשות נענע 

הרוצחים, כנופיות קנאים מקומיות בבורניאו, ערפו את ראשי קורבנותיהם או שרפו אותם למוות. הנשיא, שחשוד בשחיתות חמורה, פטר את חומרת המצב וטס לחו"ל לביקורים בסעודיה ואפריקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרצח ההמוני בבורניאו שבאינדונזיה המשיך גם אתמול (שישי). מאז שהחל ביום רביעי, נרצחו 210 בני אדם על-ידי כנופיות אכזריות, שפשטו על בתים ורחובות בעיר סמפיט באי האינדונזי.
 
הרוצחים האכזריים השתמשו בחרבות וחניתות נגד הקורבנות חסרי הישע, במסגרת מסע החיסולים נגד מהגרים מהאיים השכנים. היריבות בין האיים נובעת בעיקר ממחלוקת קשה בין על אדמות באזור.

מקור רשמי מהשלטון המקומי בבורניאו טען, כי כוחות הביטחון לא מתערבים כלל בנעשה. "הם לא קיבלו אפילו פקודה להפסיק את הרצח ולפרוק את הכנופיות מנשקן", אמר.

הסכנה הגדולה נשקפת למהגרים מהאי מדורי, שנחשב אויב ללוקלים-פטריוטים בבורניאו, למרות ששניהם שייכים לאינדונזיה. השלונות יעצו להם, באזני כתב רויטרס, פשוט לעזוב את בורניאו עד חלוף הזעם. רבבות הפכו לפליטים לאחר שברחו מבתיהם מפחד המרצחים, שערפו את ראשי הקורבנות או שרפו אותם חיים. כמו-כן בתים רבים נשרפו.

כוחות רבים של משטרה וצבא עוסקים בניסיונות להכניס סדר למשבר הפליטים שנוצר. ספינות צבא נשאו את אלפי הנמלטים למחנות, כשחיילים מלווים אותם. מסביב למחנות הפליטים יצר הצבא `חגורות בטחון` למנוע פגיעה נוספת על-ידי כנופיות ההרג.
 

הנשיא טס לביקורים בסעודיה ואפריקה

בינתיים, נשיא אינדונזיה, עבד אל-רחמן וואחיד, שטס עם פרוץ הפרעות למכה בסעודיה, אינו ממהר לחזור. וואחיד, החשוד במעורבות בפרשות שחיתות קשות, עומד בפני סכנת הדחה מן השלטון. מדי יום ביומו מתקיימות נגדו הפגנות המוניות ברחובות הבירה ג`אקרטה ובחודש פברואר ננזף נזיפה רשמית וחמורה על-ידי הפרלמנט.

בעזבו את ארצו הרגיע וואחיד את הדאגות מפני שפיכות דמים ואמר: "אין מה לדאוג, סגניתי עדיין כאן". הוא עתיד לבקר גם באפריקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by