בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: חידוש המו"מ אינו מותנה בהפסקת האלימות 
 
 
חדשות נענע 

כך הודיע במסיבת עיתונאים בסיום פגישתו עם מזכיר המדינה האמריקני. פאוול: אנו מצפים להמשיך ולעבוד עם הממשלה החדשה להשגת יציבות באיזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה הנבחר אריאל שרון אמר הבוקר (ראשון) כי אינו מתנה פגישה שלו עם יאסר ערפאת בהפסקה מוחלטת של האלימות.
 
לדבריו יסתפק בשלב ראשון בנקיטת צעדים ברורים מצד ראש הרשות כנגד הטרור.

במסיבת עיתונאים הבוקר בתום פגישתו עם מזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול אמר שרון שישנם ערוצי קשר בינו לבין הרשות הפלסטינית אם כי לא מתנהל כעת משא ומתן.

בתום פגישתם של ראש הממשלה הנבחר אריאל שרון ומזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול הבהיר שרון כי ישראל תחדש את העברת הכספים המגיעים לרשות הפלסטינית ותקל את תנאי הסגר רק לאחר שתופסק האלימות.

עוד אמר שרון כי "מדינת ישראל מחויבת לשלום וכך גם אני עצמי" וכי ייעשה כל מאמץ על מנת להגיע אליו. "לישראלים", הוסיף שרון "יש זכות מלאה לחיות חיים שלווים ושקטים".

מזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול אמר בסיום הפגישה כי "ארה"ב תומכת במו"מ ישיר בין ישראל לפלסטינים על בסיס החלטות האו"ם. יש להשיב מייד את בניית האמון ושיתוף הפעולה בין הצדדים".

השניים נועדו הבוקר במלון קינג דייויד ירושלים. בדיון עלו נושאי המו"מ עם הפלסטינים, הנושא הסורי והמתיחות עם עיראק.

מאוחר יותר היום צפוי פאוול להיפגש עם יו``ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת ברמאללה. בתום הדיון יקיימו השניים מסיבת עיתונאים משותפת.

שרון אמר לפאואל כי יהיה מוכן לאפשר הקלות כלכליות לאוכלוסייה הפלסטינית בשטחים, אם ערפאת, ינקוט צעדים להפסקת האלימות וההסתה נגד ישראל.

כצעד ראשון שרון דרש שערפאת יפרסם הצהרה בגנות האלימות, ובעקבותיה יחל לפעול באופן מעשי על מנת לבלום את האלימות וההסתה. בתמורה תחל ישראל בהקלות הדרגתיות, ובתחילה תאפשר הכנסת סחורות ומלט לשטחים.

מקורב לשרון אמר כי "הרשות הפלסטינית צריכה לקחת אחריות על מה שקורה בשטח".

הצעת שרון נאמנה להבנות שארם א-שייח ולסיכום מחודש אוקטובר 2000 בין השר שמעון פרס ליאסר ערפאת. שני ההסכמים לא קוימו, וערפאת נמנע מאז מלפרסם הצהרה פומבית שתקרא להפסקת האלימות.

בשיחה עם מזכיר המדינה הביע שרון תמיכה בצעדיה של ארה"ב לאכיפת הסנקציות על עיראק, ודן עמו בדרכים להחזרת ולאכיפת הפיקוח על תוכניות החימוש העיראקיות. שרון הזהיר גם מהאיום מצד איראן ומעורבותה בטרור, ואמר שלחיזבאללה מעולם לא היה חופש פעולה כמו תחת שלטונו של נשיא סוריה הנוכחי, בשאר אסד.

אמש תיאם שרון את המסרים שיציג לפאואל עם ראש הממשלה היוצא, אהוד ברק. שרון שוחח עם ראש מטה ברק, דני יתום, בתום התייעצות מדינית שקיים בחוותו, וברק עדכן אותו מאוחר יותר בטלפון על עיקרי שיחתו עם פאואל.

אמש נפגש פאוול, במסגרת סיורו במזרח התיכון לראשונה בתפקידו כמזכיר המדינה האמריקני, עם ראש הממשלה אהוד ברק במעונו בירושלים.

 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by