בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסנדיי טיימס: שרון הורה לצה"ל להתכונן לתקיפת עיראק 

הסנדיי טיימס: שרון הורה לצה"ל להתכונן לתקיפת עיראק

 
 
חדשות נענע 

לפי הדיווח עיראק פוצצה מתקן גרעיני תת-קרקעי כבר לפני 10 שנים והצליחה להסתירו מעיני המערב תודות לסיוע של רוסיה. קולין פאוול: סדאם מהווה איום לכל תושבי האזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה הנבחר אריאל שרון הורה למטכ"ל להכין את צה``ל לתקיפה-מקדימה של אתרי שיגור-טילים בעיראק, כך טוען הבוקר (ראשון) העיתון הבריטי "סנדיי טיימס".
 
בישראל מכחישים בתוקף את הידיעה.

על-פי הדיווח ביצעה עיראק כבר לפני עשר שנים פיצוץ של מתקן גרעיני תת-קרקעי. בעיתון נטען כי עיראק הצליחה להסתיר את הניסוי מעיני המערב, תודות לסיוע מיוחד מרוסיה, שהעבירה לה נתונים על תנועת לוויני הריגול המערביים.

בסוף השבוע פורסמה הערכה רשמית של המודיעין הגרמני לפיה בתוך שלוש שנים תהיה לסאדם חוסיין יכולת גרעינית פעילה שאתה יוכל לאיים על שכניו, ועד שנת 2005 יוכל לשגר טילים לעבר אירופה.

בגלי צה``ל דווח כי יועצו המיוחד של ראש הממשלה הנבחר, זלמן שובל, הגדיר הבוקר הפרסומים אודות הוראת שרון למטכ"ל להכין הצבא לתקיפה מקדימה של אתרי שיגור טילים לעיראק: "קשקוש".

עם זאת הדגיש שובל שיש להתמיד בפיקוח על בגדד. "ברגע שתוסרנה הסנקציות", אמר שובל, "וברגע שיהיה להם הכסף שהם צריכים - מבחינת הידע, מבחינת היכולת, הם יכולים לפתח את הנשק הגרעיני שלהם תוך זמן קצר, בין שנה לשלוש שנים".

ח"כ משה ארנס מפקפק היום באמינותה של הידיעה שפורסמה ב"סאנדיי טיימס" כאילו עירק כבר ביצעה ניסוי גרעיני.

מזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול אומר היום כי הדיווחים האחרונים מוכיחים שיש ליישם את החלטות האו"ם שהתקבלו לאחר מלחמת המפרץ, ו"להחזיר את הפיקוח ולמנוע את פיתוח הנשק המסוכן שלו, שמכוון לאנשים שחיים באזור הזה". פאוול הוסיף כי סדאם מהווה איום לכל תושבי האזור.

 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by