בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מילכוד בעבודה לקראת כינוס המרכז 
 
 
חדשות נענע 

סעיף חוקתי שהתגלה הבוקר דוחה את בחירת פרס ליו"ר הזמני. הפתעה: מול פרס החליט להתמודד ח"כ אלי בן-מנחם. בורג מתנגד לממשלת האחדות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תסבוכת חוקתית בתקנון מפלגת העבודה גרם שוב לשינוי של הרגע האחרון, כשמינוי פרס ליו"ר הזמני נדחה היום (שני) עד לעריכת בחירות מסודרות.
 
מי שהכריז מבעוד מועד על התמודדות מול פרס לתפקיד היו"ר הזמני היה ח"כ אלי בן-מנחם. "אני רואה בעצמי ח"כ ותיק ומנוסה וביכולתי לאחד את המפלגה", אמר בן-מנחם לאתר Ynet, "אם אכן יש קונצנזוס לגבי פרס - אז בבקשה שיבחרו בו, אך לדעתי אני יותר מתאים".

הסיבוך האחרון החל כשהמוסד לבירור עתירות של המפלגה החליט, כי הדיון על מינויו של פרס אינו תקין על-פי חוקי המפלגה, מפני שסדר היום שהופץ לחבריה לא כלל אותו. על הגשת מינוי פרס לדיון המרכז החליטו שרי העבודה אתמול לאחר הפצת לו"ז הכינוס.

לפני מספר ימים קבעה מפלגת העבודה כי ייערכו שני כינוסי מרכז, לאחר שהודיעה על כינוס אחד. זאת בעקבות "גילוי" חוקתי נוסף שלא איפשר את עריכת כל הדיונים שתוכננו בכינוס אחד.
 

בכינוסים יוכרעו סוגיות הכניסה לממשלת האחדות

במקביל נודע כי יושב ראש הכנסת אברהם בורג צפוי לקרוא בכינוס העבודה להצבעה נגד הצטרפות המפלגה לממשלת האחדות בראשות אריאל שרון. מגלי צה"ל נמסר כי בורג כבר החליט להצטרף לקולותיהם של שלמה בן עמי ויוסי ביילין המתנגדים גם הם לרעיון ממשלת האחדות.

המרכז יתכנס היום בשעה 17:00 בצהריים וידון בשאלת ההליכה לאחדות, באישור קווי היסוד של הממשלה וברשימת התיקים שתקבל העבודה. ביום רביעי יערך הכינוס השני ובו יאושרו שמות השרים המיועדים והתיקים אותם יקבלו.

עם דחיית בחירת היו"ר הזמני, התבטלה ככל הנראה גם ההצעה כי פרס יקבע את שיבוץ השרים בתפקידים בממשלה כולל תפקיד שר הביטחון עליו התפתחה התחרות הגדולה ביותר, כשהמועמדים העיקריים הם בנימין בן-אליעזר, מתן וילנאי ואפרים סנה.
 
 

ידיעה קודמת הנושא

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by