בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בפתיחת כינוס העבודה: עימות בין פרס ובן עמי 
 
 
חדשות נענע 

בן עמי קרא לא לשלוח את המפלגה אל "מותה הקליני" בממשלת האחדות: "זו תהיה ההצדקה האולטימטיבית לפתק הלבן"; פרס, שעלה אחריו, הביא את עיקרי הסיכום שהשיג עם שרון ואמר: זו דרך חדשה; ביילין קרא לפרס לא לבגוד במורשת רבין; בורג: לקחו לנו את הכבוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עימות חריף הערב (שני) בכינוס מפלגת העבודה בסינרמה. הדיון בעניין הצטרפות המפלגה לממשלת האחדות נפתח בטונים סוערים ביותר עם עימות בין שמעון פרס לשלמה בן-עמי.
 
בשעה זו נערכת הצבעה חשאית של חברי מרכז העבודה, והיא תכריע האם תצטרף מפלגת העבודה לממשלה. התוצאות צפויות להתפרסם מאוחר יותר הלילה.

מרכז מפלגת העבודה דחה את הצעת ועדת החוקה של המפלגה, לפיה יצביעו חברי המרכז על רשימות של מועמדים לשרים, וקיבל את הצעתו של סגן שר הביטחון, אפרים סנה, לפיה יבחר המרכז את השרים אחד אחד, ביום חמישי הקרוב - בכינוס נוסף של המרכז.
 
אחרי דברי הפתיחה של מזכ"ל המפלגה רענן כהן עלה השר שלמה בן עמי ותקף את רעיון האחדות בחריפות ואמר שהצטרפות לממשלת שרון "תהיה ההצדקה האולטימטיבית לפתק הלבן". בן עמי טען שבוחרי מפלגת העבודה ימיתו את המפלגה מוות מתוך רחמים, אם היא תחליט להצטרף לממשלה.

"מי שיכניס את התנועה פנימה יאיץ את מותה הקליני של העבודה. אתם דנים את העבודה להתנוונות ותהיה לכך משמעות לאומית הרת אסון", אמר בן-עמי והוסיף: "אסור לדמוקרטיה לתפקד ללא אופוזיציה. אתם מכתירים את מרצ כאלטרנטיבה היחידה והבלעדית לממשלת שרון-גנדי".
 
 

פרס: זה מצע הליכוד? זה גנדי? זה ליברמן?

אחרי בן-עמי עלה שמעון פרס לדוכן הנואמים, ותקף את דבריו של בן עמי. הוא הביע תמיכה נלהבת בהצטרפות לממשלת שרון, ואמר "תאזינו לעם שרוצה אחדות".

פרס הקריא את קווי היסוד שסוכמו בין העבודה לליכוד, ובהם נכונות של הליכוד לפשרה טריטוריאלית והסכמה לכבד כל הסכם שנחתם. "הסכם שנחתם? זה אוסלו. מדובר בהסכם שנחתם, שלמה, לא הסכם שכמעט ונחתם. זה מצע הליכוד? זה גנדי? זה ליברמן?".

פרס התייחס לטענות שהמפלגה אצה אל מותה: "בכנסת אנחנו החלק החמישי, בממשלה נהיה שליש. מדובר בדרך מלאת תקווה". במהלך כל הנאום נשמעו קריאות "שמעון, שמעון" מהקהל, ובסיום דבריו הנלהבים נשמעו מחיאות כפיים ברחבי האולם.

השר שמעון פרס הודה בנאומו לראש הממשלה היוצא, אהוד ברק. הוא הודיע שאינו מעוניין לכהן כיושב ראש מפלגת העבודה, אך יעשה כן אם יתבקש על ידי כל חברי העבודה.
 

ביילין לפרס: אל תבגוד במורשת רבין

יוסי ביילין, שהיה הנואם השלישי פנה באופן אישי לפרס ואמר לו: "לא היה שום הישג של ממשלה משותפת בעבר, תמיד היתה זו ממשלת שיתוק. וכמו אז שכינסת דיון בשאלה אם לפרק את הממשלה - ושמיר מנע מאיתנו את הסכם לונדון, אתה התחננת בפני השרים - בואו נתפטר. זה מה שיקרה עכשיו עם שרון", טען ביילין. לדבריו, איש לא יגרום לו לעזוב את המפלגה: "זה הבית שלי. או שאשכנע אתכם או שאתם תשכנעו אותי".

ביילין המשיך ותאר את תפקידה של המפלגה בממשלת האחדות כעלה תאנה בלבד. "בממשלת הימין הקיצוני נותנים לך את העולם. שר החוץ בממשלת גנדי וליברמן. אני אומר לך באופן אישי שמעון - אל תעשה את זה לעצמך, אל תעשה את זה לנו, ולא לאיש ההוא שתמונתו תמיד מוצבת כאן, הוא האמין בהסדר קבע, הוא האמין בחלום הגדול ונרצח על זה", הדגיש ביילין שקרא לפרס לא לבגוד במורשת רבין.
 

בורג: לקחו לנו את הכבוד

אברהם בורג החל בנאום עם סממנים ממלכתיים בו טען כי העם רוצה אחדות בגלל מבוכה שנוצרה בפוליטיקה הישראלית.

"אני בעד שננוע אל מרכז המפה, אבל אני נגד שנרוץ לעבר הימין הפוליטי", הדגיש בורג והחל לתקוף את ממשלת האחדות: "קווי יסוד מרתקים, קווי יסוד מופלאים, את כל המילים קיבלנו ואת כל הכלים לקחו לנו. איך אפשר לנהל ממשלה כך. אין פורום אחד ליגאלי, אמיתי חוקי, שבו יש לנו זכות כשותפים, אפילו לא אחד. הפורום היחיד שיש הוא פורום לא פורמלי שלא מחייב את עבודת הממשלה, כמו קבינט השלום- לקחו לנו את הכוח, לקחו לנו את הכבוד לקחו לנו ערכים ואומרים לנו תצטרפו", דברי בורג.

בינתיים עד שמסדרים את כל הכיסאות על הטיטאניק ועד שהיא תפגוש את הקרחון. צריך לצאת לא רק עם תוכנית לסידור העבודה של בכירי העבודה, אלא עם דרך של כולנו לשנים הקרובות, שתציג לציבור הישראלי תקווה.
 

פינס: הליכוד ישתמש בנו כעלה תאנה

חבר הכנסת, אופיר פינס, תקף גם הוא גם כן את הכוונה להצטרף לממשלת אחדות. "אנחנו אמורים להיות בממשלה הזאת קישוט, עלה תאנה. אביגדור ליברמן הוא יקבע את סדר היום של הממשלה ואנחנו נתנו לו לבחור. שרון יעשה לנו כאן בית ספר", הדגיש פינס.

חיים רמון התקבל בצעקות בוז רמות שמנעו ממנו בתחילה לנאום. בתגובה צעק לעברם רמון: "מי מימן את העמותה שלכם. אתם מאלה ששמרו על זכות השתיקה". בנאומו דיבר רמון בעד האחדות, ודחה את הטענות שהועלו לפיהם בכירי העבודה מנסים לסדר לעצמם כסאות ותפקידים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by