בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריאות ניידת לחברי קופת חולים 

בריאות ניידת לחברי קופת חולים

 
 
מערכת סיוון.קום

מבוטחי הקופה יקבלו מידע מהתיק הרפואי לאינטרנט ולסלולרי; הרופאים יתעדכנו במידע באמצעות מכשירי כף יד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קופת חולים כללית (כיום, שירותי בריאות כללית) תעביר בקרוב למבוטחיה, מידע עדכני מהתיק הרפואי באמצעות האינטרנט והאינטרנט הסלולרי, במסגרת פרויקט המכונה "עתידנות בשירות הרפואי". כך מוסר מנכ"ל שירותי בריאות כללית, ד"ר יצחק פטרבורג. בעתיד, מתכננת הקופה הקמת פורטל בריאות מקיף.
 
פרוייקט קופת חולים הכללית מופעל באמצעות מערכת המחשוב "אופק" של חברת נס, המקשרת בין כל היחידות הרפואיות של הקופה: 14 בתי חולים וכ-1200 מרפאות קהילתיות. המערכת תאפשר לרופאים להתעדכן במידע הרפואי באמצעות מכשירי כף יד (PDA).

חברי הקופה יקבלו נתונים מהתיק הרפואי שלהם לאינטרנט, כמו תזכורות על תורים, מידע על שירותים רפואיים, תוצאות של בדיקות מעבדה, וקביעת תורים. כמו כן, תאפשר המערכת ביצוען של אותן פעולות בטלפון הסלולרי, באמצעות טכנולוגיית וואפ (WAP), המאפשרת גלישה באינטרנט במכשיר הנייד.

בנוסף, מציעה מערכת "אופק", שירות רפואי ממוחשב בשם תפוז, המאפשר ביצוע בדיקות עצמיות כמו לחץ דם, ראייה ונשימה במרפאות הקהילתיות בהיעדר רופא. תוצאות חריגות, המחייבות חוות דעת של רופא, מועברות אל חדר המיון, ובמקרה הצורך יכולים הרופאים לשוחח עם צוות המרפאה הקהילתית בשיחת וידאו. תפוז נמצאת כבר ב-25 מרפאות קהילתיות בארץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by