בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מרכז העבודה בעד כניסה לממשלת אחדות  
 
 
חדשות  נענע

ברוב גדול של כשני שליש החליטו חברי מרכז העבודה לתמוך בכניסה לממשלת אחדות לאומית בראשות שרון; רשימת השרים תובא לאישור בישיבת מרכז נוספת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מרכז העבודה החליט הערב (שני) לאשר את הצטרפות מפלגת העבודה לממשלת אחדות בראשות אריאל שרון.
 
מתוצאות ההצבעה שהתקיימה הערב בסיום הדיון הסוער שנערך בנושא בכינוס המרכז בסינרמה עולה כי רוב של 505 חברים שהם כשני שליש ממרכז מפלגת העבודה הצביע בעד כניסה לממשלת האחדות. 243 איש שהם 32.2% הצביעו נגד. חמישה אנשים נמנעו.

בתגובה לתמיכה הגדולה, אמר המיועד לתפקיד שר החוץ, שמעון פרס, כי ההחלטה שנתקבלה היא לטובת מדינת ישראל ומפלגת העבודה. "יש למדינה סיכוי לשלום, ויש לעבודה סיכוי להתחדש", אמר פרס וקרא לחברי המפלגה שהתנגדו לממשלת אחדות שלא להחרים את הממשלה הזו ולתמוך בה.

שרון התקשר הערב לפרס כדי לברך אותו על ההחלטה. אולם, שרון צריך לחכות עד שיקבל את רשימת השרים של מפלגת העבודה.

מרכז העבודה החליט עוד הערב כי השרים ייבחרו "אחד-אחד". בכך דחה מרכז מפלגת העבודה את הצעת ועדת החוקה של המפלגה, לפיה יצביעו חברי המרכז על רשימות של מועמדים לשרים, וקיבל את הצעתו של סגן שר הביטחון, אפרים סנה. ככל הנראה, תיערך ההצבעה ביום חמישי הקרוב בכינוס נוסף של המרכז.

המוסד לבירור עתירות במפלגת העבודה יחליט מחר אם ההצבעה בעניין מינוי השרים בממשלת האחדות, תקפה על פי חוקת העבודה. לטענת גורמים בעבודה, ההצבעה בלתי חוקית ויש לכנס ישיבת מרכז נוספת כדי להחליט בשאלת מינוי השרים.
 

פרס: זה מצע הליכוד? זה גנדי? זה ליברמן?

עימות חריף היה הערב בדיון בין המצצדים בכניסה לממשלת אחדות לבין המתנגדים. בן עמי שהיה הנואם הראשון תקף את רעיון האחדות ואמר שהצטרפות לממשלת שרון "תהיה ההצדקה האולטימטיבית לפתק הלבן", ויאיץ את מותה הקליני של העבודה.

אחרי בן-עמי עלה שמעון פרס לדוכן הנואמים, ותקף את דבריו של בן עמי. הוא הביע תמיכה נלהבת בהצטרפות לממשלת שרון. הוא הקריא את קווי היסוד שסוכמו בין העבודה לליכוד, ובהם נכונות של הליכוד לפשרה טריטוריאלית והסכמה לכבד כל הסכם שנחתם. "הסכם שנחתם? זה אוסלו. מדובר בהסכם שנחתם, שלמה, לא הסכם שכמעט ונחתם. זה מצע הליכוד? זה גנדי? זה ליברמן?".

חיים רמון התקבל בצעקות בוז רמות שמנעו ממנו בתחילה לנאום. בתגובה צעק לעברם רמון: "מי מימן את העמותה שלכם. אתם מאלה ששמרו על זכות השתיקה". בנאומו דיבר רמון בעד האחדות, ודחה את הטענות שהועלו לפיהם בכירי העבודה מנסים לסדר לעצמם כסאות ותפקידים.
 
 

בין המתנגדים: ביילין, בורג ופינס

ביילין קרא לפרס לא לבגוד במורשת רבין: "אני אומר לך באופן אישי שמעון- אל תעשה את זה לעצמך, אל תעשה את זה לנו, ולא לאיש ההוא שתמונתו תמיד מוצבת כאן, הוא האמין בהסדר קבע, הוא האמין בחלום הגדול ונרצח על זה", הדגיש .

אברהם בורג החל בנאום עם סממנים ממלכתיים בו טען כי העם רוצה אחדות בגלל מבוכה שנוצרה בפוליטיקה הישראלית. "אני בעד שננוע אל מרכז המפה, אבל אני נגד שנרוץ לעבר הימין הפוליטי", הדגיש בורג והחל לתקוף את ההסכמות על ממשלת האחדות בראשות שרון. לדבריו, ההסכמים לא יאפשרו למפלגת העבודה להשפיע על ההחלטות באופן משמעותי.

חבר הכנסת, אופיר פינס, תקף גם הוא גם כן את הכוונה להצטרף לממשלת אחדות. "אנחנו אמורים להיות בממשלה הזאת קישוט, עלה תאנה. אביגדור ליברמן הוא יקבע את סדר היום של הממשלה ואנחנו נתנו לו לבחור. שרון יעשה לנו כאן בית ספר", הדגיש פינס.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by