בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרי העבודה ייבחרו ביום חמישי 
 
 
חדשות נענע 

אמש הוחלט במרכז המפלגה להצטרף לממשלת אחדות בראשות שרון. כן הוחלט לדחות ההצבעה לאישור מינוי פרס כיו"ר הזמני במפלגה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במפלגת `עבודה` יחל היום (שלישי) המאבק הפנימי על חלוקת התיקים בממשלת האחדות`. זאת לאחר שחברי מרכז המפלגה קבעו אתמול שרשימת השרים שיכהנו בממשלה תקבע על-ידם.
 
ביום חמישי תערך במרכז הצבעה, שבה ייבחרו שר-החוץ, שר הבטחון, ושר החקלאות, מבין רשימת מועמדים. המפסידים בהצבעה יעברו לסבב שני, שבו יתמודדו על חמשת התיקים הנותרים.

אמש אישר מרכז מפלגת העבודה ברוב גדול את הצטרפות המפלגה לממשלת אחדות בראשותו של אריאל שרון. בעד ההצטרפות לממשלת האחדות הצביעו 505 חברי מרכז המפלגה 67 אחוזים. נגד הצביעו 243 חברים, שהם 32.2 אחוזים, ו- 5.08 אחוזים נמנעו בהצבעה.

מרכז העבודה אישר ברוב גדול את הצעתו של ח"כ אפרים סנה, שלפיה תיבחר ביום חמישי רשימת השרים שיכהנו בממשלת האחדות, ולא יידרש לאשר רשימה מוצעת. זאת בניגוד להמלצת השר שמעון פרס.

בתוך כך נדחתה ההצבעה לאשר את מינויו של שמעון פרס ליו"ר הזמני של המפלגה. ככל הנראה, ההצבעה תתקיים, בשבוע הבא, בכינוס נוסף של מרכז המפלגה. ההצבעה נדחתה בעקבות החלטת המוסד לבירור עתירות במפלגת העבודה, לפיה פרס אינו רשאי להיבחר היום לתפקיד יו"ר המפלגה, משום שבחירתו אינה נכללת בסדר היום של מרכז המפלגה.

ההחלטה גורסת כי בחירת יו"ר, גם אם הוא זמני, צריכה להעשות בהליך מסודר, שיאפשר גם לאחרים להגיש מועמדות. בפתיחת הכינוס אמר פרס כי הוא אינו מעוניין להיות היו``ר הקבוע של המפלגה.

הבוקר יתכנס פורום השרים של מפלגת העבודה בלשכת פרס. השר בן עמי לא יהיה נוכח, ככל הנראה, לאחר המפלה שנחל במרכז. בן עמי ויוסי ביילין, מבכירי מחנה המתנגדים, לא יפרשו מהעבודה, ככל הנראה, אלא יעמלו על ביסוס האופוזיציה הפנימית במפלגה. בן עמי ינסה גם לבנות את מועמדותו לתפקיד יו"ר המפלגה, בתקווה שהפריימריס ייערכו במועד מאוחר ככל שניתן.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by