בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אמנסטי: ארה"ב מייצאת למדינות העולם נשק לעינויים 
 
 
חדשות נענע 

כך מגלה דו"ח שפרסם אתמול הארגון העולמי. מניתוח נתוני הדו"ח ונתוני משרד המסחר האמריקני מתברר: ישראל היא בין הלקוחות העיקריים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דו``ח של ארגון `אמנסטי אינטרנשיונל` שהתפרסם אתמול (שני) מגלה כי עשרות חברות בארצות הברית מוכרות נשק וציוד המשמשים לעינויים במדינות שונות בעולם.
 

אתמול, במקביל לפרסום הדו"ח פרסמה מחלקת המדינה של ארה"ב את הדו"ח השנתי שלה על מצב זכויות האדם ברחבי העולם.

החוק האמריקני אוסר על הפצה ורכישה של חלק מהציוד הזה בארה"ב עצמה, אולם מאז 1997 ישנם רשיונות, שהוענקו על ידי משרד המסחר האמריקני, לייצא סחורה בשווי 97 מיליון דולר, תחת סעיף הקרוי "ציוד למאבק בפשע". בסחר הזה מעורבות, לפי הדו"ח, כ-80 חברות אמריקניות.

בין פריטי הציוד המוזכרים בדו"ח: ציוד מתקדם להלם חשמלי, מתקני סד וכבילה לרגליים החותכים בבשר אם העציר מנסה להשתחרר מהם, ומכשירים נוספים.

מניתוח הנתונים במשרד המסחר עולה כי הלקוחות העיקריים של הציוד האמריקני הן סעודיה, רוסיה, טיוואן, מצרים, וישראל. לפי הדו"ח משמש הציוד במדינות אלו לביצוע עינויים.

בדו"ח, תחת הכותרת "לעצור את סחר העינויים", נאמר כי השוק העולמי של ייצור, שיווק, וייצוא ציוד עינויים מגלגל הון עתק תוך התעלמות מהסבל שהוא גורם. אמנם ניתן להשתמש בציוד לביצוע פעולות כליאה לגיטימיות, כגון כבילה או ריסון של עצירים, אולם באמנסטי טוענים כי יש לאסור את מכירתו של ציוד בעל "אכזריות מובנית".

"אסור ששום חברה אמריקנית תפיק רווחים מעינויים", אמר הממונה על ארה"ב בארגון, ויליאם שולץ. לטענת אמנסטי, ממשלת ארה"ב נוהגת בצביעות כאשר מחלקת המדינה פועלת לכאורה להגן על זכויות האדם בעולם, ובאותו הזמן מתיר משרד המסחר לייצא ציוד אכזרי למדינות המבצעות עינויים.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by