בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מהבוקר: שביתה בבתי הספר העל יסודיים  
 
 
חדשות נענע 

לא ידוע מתי ישובו כ-600 אלף התלמידים לבתי הספר. כ-40 אלף מורים, מוחים על שיטת חישוב הפיצוי שיינתן להם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ארגון המורים העל-יסודיים משבית החל מהבוקר (רביעי) ללא הגבלת זמן את הלימודים בחטיבות הביניים, בתיכונים ובמכללות העל יסודיות (כיתות יג` יד`).
 

השביתה מקיפה כ-600 אלף תלמידים וכ-40 אלף מורים.

המורים מוחים על מסקנות הוועדה שמונתה לבדוק את השחיקה בשכרם בשנים האחרונות, ועיקר המחלוקת הוא סביב שיטת חישוב הפיצוי שיינתן.

אמש כינסה ועדת החינוך של הכנסת דיון חירום, שנועד לשכנע את המורים לחזור בהם מהחלטתם לשבות.
אף על פי כן המחלוקות בין המורים לאוצר וליו``ר הוועדה לבדיקת שחיקת שכר המורים, שמואל סלבין, לא יושבו ולא הושג פתרון בתום הישיבה.

שיעור הפיצוי, כך נקבע במסקנות הוועדה לבדיקת שחיקת שכר המורים, שאמורים המורים לקבל לשנים 1996 עד 1998 עומד על 7 אחוזים. דרישת המורים היא 20 אחוזים לפחות.

ארגון המורים סירב לקבל את הצעת יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח``כ זבולון אורלב (מפד``ל), לפיצוי בשיעור של 7 אחוזים ולהמשיך במשא ומתן באשר לסוגיות שבמחלוקת. אורלב קרא למורים לעכב את השביתה עד שימונו שרי אוצר וחינוך חדשים אולם המורים דחו את הבקשה.

מנכ"ל משרד החינוך שלומית עמיחי אמרה הבוקר כי בהעדר ממשלה חדשה, היא תאלץ לפנות לגורמים אחרים בתקווה שיגשרו בסכסוך בין המורים לאוצר.

ועדת הבוררות לקביעת שיעור שחיקת שכר המורים מונתה לפני ארבעה חודשים כדי להגיע להחלטה מוסכמת בין נציגי האוצר לנציגי המורים, ומונתה בעקבות פסיקה של בית הדין לעבודה.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by