בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וידאו: פעולה לילית של צלמים אקטיביסטים 

וידאו: פעולה לילית של צלמים אקטיביסטים

 
 
יוסי גורביץ, צילום ועריכה: קרן שעיו

פעילי "אקטיבסטילס" תלו שתי תערוכות ברחוב בתל אביב, הלילה ובשבוע שעבר, כדי להעלות את המודעות להפקעת אדמות בילעין לטובת הגדר ומודיעין עילית. היום דן בג"ץ בנושא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ילדה בבילעין. מתוך התערוכה (צילום: אקטיבסטילס)
 ילדה בבילעין. מתוך התערוכה (צילום: אקטיבסטילס)   
בג"צ דן הבוקר (רביעי) בעתירתם של תושבי הכפר בילעין כנגד החרמת אדמות הכפר לשם בניית גדר ההפרדה. ההפקעה היא בהיקף של 60 אחוזים מאדמות הכפר - 2,300 דונמים מתוך 4,000. העותרים מיוצגים על ידי עורך הדין מיכאל ספרד. בהרכב יושבים השופטים ברק, בייניש וריבלין.

בעתירה, טוען ספרד כי מטרת הפקעת האדמות איננה בניית גדר ההפרדה, אלא בנייתה של ההתנחלות מודיעין עילית: "תוואי הגדר נבחר שלא מטעמים ביטחוניים אלא מטעמיה של ההתנחלות מודיעין עילית, אשר ביקשה ומבקשת להתרחב אל עבר השטחים שממזרח לה. תוואי הגדר עוקב אחר תכניות מתאר שבקטע הרלבנטי לעתירה אף אינה תכנית מאושרת וחלקה אף מצוי מחוץ לשטח השיפוט המוניציפאלי של ההתנחלות, ולא אחר קו טופוגרפי או קו הבתים של ההתנחלות או כל קו שיכול להיחשב כביטחוני. למעשה בחלק נכבד מהתוואי תעבור הגדר העתידית בקרקעיתו של מדרון שבוודאי אינו יכול להיחשב כאזור אסטרטגי שולט".

לפני כשבועיים, הורתה השופטת איילה פרוקצ'יה להפסיק את העבודות בבילעין עד לדיון בעתירה. בתחילת החודש, הודה המנהל האזרחי כי היתרי הבניה שניתנו לשכונת מתיתיהו מזרח שבהתנחלות ניתנו שלא כדין. גם משרד המשפטים הודה כי הבניה במקום מיועדת להרחבת ההתנחלות מודיעין עילית.

שלושה צלמים וצלמת, אנשי ארגון אקטיבסטילס, תיעדו את הכפר בילעין במהלך שנת המאבק. הם צילמו את המתרחש בהפגנות, לפניהן, ואחריהן. את התמונות שצילמו הם החליטו להציג בתערוכת רחוב על קירות תל אביב, בכוונה לעורר מודעות ציבורית רחבה. הם תלו את התמונות בחשאי, לעת לילה, , מתחם בזל, אוניברסיטת תל אביב ומקומות אחרים. זאת, לדבריהם, במגמה "להציג לציבור ללא מתווכים את המתרחש בבילעין"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by